Flash 4 a QuickTime video - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Webdesign

Flash 4 a QuickTime video

8. srpna 2000, 00.00 | Častý dotaz při tvorbě animací ve Flashi je použití QuickTime. Jak jej zkombinovat s
Flashem, co, jak a kde nastavit aby animace fungovala jak má. Je třeba dodržet několik zásad...

Častý dotaz při tvorbě animací ve Flashi je použití Quick Time. Jak jej zkombinovat s Flashem, co, jak a kde nastavit aby animace fungovala jak má. Je třeba dodržet několik zásad:

QuickTime 4 je jediný formát, který může přehrávat obsah, kombinovaný Flashem a QuickTime videem. Flash 4 plug-in tuto funkčnost nepodporuje.

Když vytváříme Flash projekt, který používá QuickTime video, musíme ho exportovat do QuickTime formátu (.mov), a naši uživatelé musí mít instalovaný QuickTime plug-in nebo přehrávač na svých počítačích, aby si tento projekt mohli prohlížet.

Pro vytvoření interaktivních animací, můžeme míchat Flash obsah a QuickTime videem, můžeme kontrolovat časovou přímku QuickTime videa s Flash akcemi, které dovolují přecházet na určité rámečky, nebo přehrávat určité části, jako by byly pouze obsahem Flash. Dokonce můžeme umístit do obsahu Flashe ovládací tlačítka, movie clipy atd. Nicméně spolu s těmito možnostmi přicházejí také některá omezení:
-můžeme kombinovat obsah Flash a QuickTime, pouze když exportujeme do QuickTime4 formátu, ale ne když vytváříme Flash movie
-Flash 4 plug-in nemůže číst nebo přehrávat QuickTime movies nebo jejich obsah
-musíme si uvědomit, že při použití obsahu Flash 4 je v QuickTime movie dostupná pouze omezená funkčnost
- při exportu, publikování animace (Publish Settings) nastavíme v dialog boxu Flash verzi 3
- při testování - Test Movie, se nám animace nezobrazí. Je třeba ji exportovat do formátu QuickTime 4 a v tomto si ji přehrát
- ačkoliv můžeme importovat QuickTime video do Flashe, nemůžeme přímo editovat samotné video, můžeme pouze manipulovat s časovou přímkou movie. Znamená to, že pokud vložíme na 30 rámeček v timeline Flashe QuickTime video, bude nejdříve hrát těch třicet rámečků i když prázdných, ale QuickTime video začne hrát, až k němu přijede timeline
-při vkládání QuickTime videa do Flashe musíme respektovat jeho velikost v rámečcích. To znamená, že pokud importujeme 50 rámečkové video, musíme mu dát na přehrátí ve flashi v timeline také minimálně 50 rámečků. Pokud dostane méně, dojede na místo, kde končí timeline a zastaví se. Nesmíme si to poplést s movie clipem uvnitř Flashe, kterému stačí na přehrávání pouze jeden rámeček. QuickTime se ve Flashi chová jako animace frame-by frame

Skoro všechna omezení a nastavení jsou použita jednoduchou formou v ukázce nahoře. Rotující kosoštverce jsou movie clip, písmo je animované na hlavní časové přímce, QuickTime video je vloženo na 20 rámeček a tlačítko zastavuje jak hlavní časovou osu včetně QuickTime videa, tak i movie klip (kosočtverce)

Projektory jsou samostatné soubory (jejich aplikace a aplikace v nich), které mohou hrát na jakémkoliv počítači, bez ohledu zda je instalován Flash plug-in.
Projektor může otevřít URL, natáhnout a stáhnout movies, updatovat proměnné, atd. Když vytváříme projektory pomocí dialog boxu Publish Settings (Nastavení Publikace), žádná nastavení nejsou dostupná. Nicméně to neznamená, že nemůžeme konfigurovat projektory. Použitím tlačítka a akcí rámečku jako Toggle High Quality a zvláště FS Commands, můžeme upravit náš projektor podle potřeby.

A jedna rada na závěr. Pro zpracování, rozložení QuickTime videa na jednotlivé snímky existují prográmky typu - SMACKER, který najdete tady. Potom se dá pracovat s QuickTime videem ve Flashi, jako by to byla řada vložených snímků.

Další relevantní články:

FLASH 4 - Optimalizace křivek
FLASH 4 - Zvláštní výběr křivek a čar
FLASH 4 - Text Field Properties
Macromedia ohlašuje Flash 5
FLASH XXI - dokončení
FLASH XXI - vlnění, kruhy na vodě
FLASH XX - konverze MP3 na WAV
FLASH 5 - ?????
FLASH XIX - akce Tell Target potřetí
FLASH XVIII - akce Tell Target podruhé
FLASH XVII - akce Tell Target poprvé
FLASH XVI - jednoduché menu
FLASH XV - animace tlačítka
Bezplatný export pro Flash z Corelu 9
FLASH XIV - intro a menu
FLASH NA SVĚTOVÉ ÚROVNI
FLASH XIII - jak na preloader a jak ho umístit
FLASH XII - akce pro tlačítka
FLASH XI - 3D hvězda, zvuk na pozadí
JAK DOSTAT ČEŠTINU DO FLASHE ?
FLASH - X - animace bitmapy
SEZNAMTE SE - FLASH 4 - IX
SEZNAMTE SE - FLASH 4 - VIII
SEZNAMTE SE - FLASH 4 - VII
SEZNAMTE SE - FLASH 4 - VI
SEZNAMTE SE - FLASH 4 - V
SEZNAMTE SE - FLASH 4 - IV
SEZNAMTE SE - FLASH 4 - III
SEZNAMTE SE - FLASH 4 - II
SEZNAMTE SE - FLASH 4 - I

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: