Cinema 4D - ref. - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Go verze

Cinema 4D - ref.

Obsah seriálu:

13.06.2003

Tag kompozice, aneb jak v CINEMĚ 4D nastavit, aby měl každý objekt vlastní parametry renderu

Pomocí tagu (chování) kompozice se dá jakémukoliv objektu ve scéně nastavit specifické chování při renderu. Toto chování může nejen zásadně ovlivnit kvalitu výsledného obrázku, ale také výpočtový čas, což není rozhodně zanedbatelný parametr.

06.06.2003

Multi–Pass Rendering, renderování do vrstev v CINEMĚ 4D

Mezi výhodné vlastnosti programu CINEMA 4D patří to, že umožňuje renderovat obrázky do vrstev, například do formátu psd. A tak si v tomto tutoriálu zkusíme vyrenderovat jeden obrázek a ten posléze upravíme v aplikaci Adobe Photoshop.

04.06.2003

Render statických obrázků a animací v CINEMĚ 4D, toť téma dalšího referenčního tutoriálu

Jak efektivně nastavit render pro statický obrázek? A co nastavení pro animace? To jsou otázky, na které odpoví následující článek, který se tomuto tématu věnuje.

28.05.2003

XPresso 3, manipulace s vektory, třetí tutoriál na editor XPresso v CINEMĚ 4D

Pomocí editoru XPresso nastavíme chování psa a jeho pána. No opravdu! Kam půjde objekt pána, tam podle délky vodítka půjde i objekt psa. To vše díky technologii XPresso a práci s vektory.

26.05.2003

XPresso 2, kontrola materiálů a chování, druhý tutoriál na editor XPresso v CINEMĚ 4D

V tomto tutoriálu vytvoříme poměrně komplexní vazbu mezi pohybem objektu a změnou barvy jeho povrchu. A jak jinak než pomocí komplexního nastavení v editoru XPresso.

22.05.2003

XPresso 1, funkce Clamp a uživatelská data, první tutoriál na editor XPresso v CINEMĚ 4D

Jak jsem minule slíbil, tak také plním. V tomto a dalších dvou tutoriálech se budeme věnovat nastavení chování XPressa, kterým jsou nadefinovány vztahy mezi jednotlivými objekty ve scéně. Jde vlastně o tvorbu vlastních zásobních modulů pomocí vizuálního editoru.

19.05.2003

Nastavení řízení je úvodem do technologie XPresso v CINEMĚ 4D

XPresso, ne, není řeč o nové, vskutku nejlepší kávě a nebudu na vás valit tuny reklamních spotů. Jde o nový vizuální programovací editor chování, který je zabudovaný v programu CINEMA 4D. V tomto referenčním tutoriálu se však budeme zabývat jen nastavením řízení, které je pouze špičkou ledovce. Na opravdové Xpresso se však dostane příště...

16.05.2003

Animování parametrů, aneb jak naanimovat tavení koule v CINEMĚ 4D

V tomto referenčním tutoriálu se budeme zabývat animací parametrů. Pomocí nich roztavíme kouli z červené hlinky do úhledné louže.

12.05.2003

Časová osa a křivky F-Curves, téma dalšího referenčního tutoriálu na CINEMU 4D

V tomto přeloženém referenčním tutoriálu se budeme věnovat jednomu mocnému nástroji pro animace. Časovým křivkám, neboli F-curves. Pomocí těchto křivek se definuje dynamika průběhu animace.

09.05.2003

Klíčové snímky, tři základní přeložené referenční tutoriály coby úvod do animací

Použití klíčových snímků je základní technikou používanou při animacích. V těchto třech krátkých tutoriálech si ukážeme jak na ně.

06.05.2003

Tříbodové osvětlení a volumetrická světla. Toť dnešní téma přeložených ref. tutoriálů

V těchto dvou tutoriálech si ukážeme, jak osvětlit pomocí systému tří světel malé zátiší a jak nastavit volumetrické světlo pro dosažení zajímavého "filmového" efektu. Jde o systémy použitelné obecně a to nejen v programu CINEMA 4D.

02.05.2003

SLA shadery, přeložené referenční tutoriály, týkající se texturování pomocí shaderů

Shadery bhodiNUT, známé také jako Smells Like Almonds, jsou fenomenální alternativou ke klasickému texturování. V tomto článku si ukážeme principy, ve kterých pracují a také základní ukázky jejich nastavení.

25.04.2003

Texturování v CINEMĚ 4D, přeložené referenční tutoriály, díl třetí

Třetí a poslední z přeložených referenčních tutoriálů, týkajících se základního texturování objektů. V tomto článku se budeme zabývat problematikou alfa kanálu a editováním textury.

24.04.2003

Texturování v CINEMĚ 4D, přeložené referenční tutoriály, díl druhý

Druhý ze tří referenčních tutoriálů, týkajících se základního texturování objektů. V tomto článku se budeme zabývat texturováním průsvitných gumových objektů, balónků a vytvoříme reálnou texturu korku. Také si vyzkoušíme editování polohy textur.

17.04.2003

Texturování v CINEMĚ 4D, přeložené referenční tutoriály, díl první

První ze tří referenčních tutoriálů, týkajících se základního texturování objektů. Naleznete zde tedy základní informace o způsobu mapování textur, používání obrázků i shaderů. Kromě jiného také tvorbu materiálu skla.

14.04.2003

Využití funkce Lathe a práce s HyperNURBS

Na jednoduchém příkladu si ukážeme, jak pracovat s příkazem Lathe (rotace Nurbs). Současně se seznámíme s druhy křivek, které nám CINEMA 4D umožňuje vytvořit a taktéž si vyzkoušíme, jak můžeme rotační objekty formovat pomocí funkce HyperNURBS. Reedice.

10.04.2003

Modelování v CINEMĚ 4D, přeložené referenční tutoriály.

Modelování pomocí funkce HyperNURBS, je tématem dalších dvou referenčních tutoriálů programu CINEMA 4D. Najdete zde podrobný popis funkce a také názorný příklad jejího využití.

07.04.2003

Třetí článek ze série překladů referenčních tutoriálů na program CINEMA 4D

V těchto přeložených referenčních tutoriálech se budeme věnovat vytvoření nové palety nástrojů, integraci editoru materiálů a možnosti uložit a nahrát uživatelské nastavení.

03.04.2003

Druhý článek ze série překladů referenčních tutoriálů na program CINEMA 4D

V těchto přeložených referenčních tutoriálech se budeme věnovat základní práci s editováním primitivích objektů, výrobě jednoduché textury, texturování a základní úpravě pracovního prostředí

31.03.2003

První ze série překladů referenčních tutoriálů na program CINEMA 4D

Tímto článkem začíná seriál tutoriálů, které jsou překladem originálních referenčních tutoriálů, které vydává společnost Maxon ke svému produktu CINEMA 4D. Ve třech prvých článcích se budeme věnovat problematice základní orientace a úpravy uživatelského prostředí.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » 3dscena  

 » Rubriky  » 3dscena - vlastni  

 » Rubriky  » Go verze  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: