Imacon Flextight 2848 v evropské premiéře - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Reportáže

Imacon Flextight 2848 v evropské premiéře

26. dubna 2002, 00.00 | Jednou z dalších Ipexových premiér, tentokrát sice jen evropskou, bylo představení skeneru Flextight 2848 s konstrukcí 2 v 1 společnosti Imacon. Co nového tento skener může nabídnout pro profesionální pre-press?

Hlavní sponzor zpravodajství
z IPEX 2002:

PRESSTEK

Partneři zpravodajství:
Grafitec
Elektronika-Navrátil
Xerox ČR
Indigo

Mediální podpora:
Printing.cz

Tento produkt prodává:
Elektronika-Navrátil

V době, kdy celý segment profesionálních skenerů nevykazuje příliš pozitivní trendy, je každá technologická novinka vítána. Proto bylo velmi důležité, že se na IPEX objevily skenery iQsmart, o kterých jsme již informovali v samostatném článku a například, či právě nový Flextight s logem Imaconu. Tomu se budeme podrobně věnovat nyní.

Základní technické parametry
Flextight 2848 je v podstatě kombinací dvou skenerů v jednom balení. Spojuje technologii virtuálního bubnu, kterou Imacon vyvinul speciálně pro práci s průsvitnými předlohami menších formátů s klasickým stolním A3+ skenerem. Samozřejmě v obou případech je používán jeden a ten samý aktivně chlazený CCD snímač Kodak s 3x 8000 elementy a optická soustava. Rozdíl je tedy pouze v rekonfiguraci zbývající optické cesty, která buď prochází oblastí virtuálního bubnu či prostorem, kde jsou elektrostaticky fixovány předlohy v A3+ rámu.
Pro obě varianty použití platí, že lze získat výstup v 8 či 16bitové hloubce a to jak v RGB podobě, tak i CMYK verzi díky programovému balíku FlexColor. Zpracování dat probíhá ve skeneru rychlostí 100Mb/min, čemuž odpovídá i použití FireWire rozhraní. V obou případech je zdrojem světla elektronicky regulovaná flurescentní lampa. Pro obě konfigurace optické cesty výrobce udává maximální denzitu 4.8Dmax.
Skener atypické konstrukce s rozměry 500 x 790 x 360mm a hmotností 35kg můžete postavit jak vedle PC s operačními systémy Win 2000/Me/NT, tak vedle Macintoshe se systémem 9.

Virtuální buben
Technologii virtuálního bubnu používá Imacon již dlouhou dobu a podrobně jsme ji popsali například v článku o modelu 848. V případě zařízení Flextight 2848 nabízí toto řešení rozlišení od 960 do 6800dpi v závislosti na formátu předlohy, kterou může být průsvitný či odrazivý materiál od formátu 35 mm do 12x17 cm. Opět v závislosti na formátu lze použít optické zvětšení v rozsahu 20% - 3200% bez interpolace.

Elektrostatický A3+ skener
Pokud potřebujete pracovat s větší předlohou, než je 12x17cm, nabízí skener alternativní vstup. Tím je elektrostatický rám, do kterého lze fixovat předlohy všech typů až do formátu A3+. Podmínkou je pouze tloušťka do 10mm. Fyzické rozlišení této varianty je od 640 do 3200dpi a zvětšení od 20% do 1500%. Díky elektrostatické fixaci předloh skener nepoužívá krycí sklo pro přítlak a díky tomu jsou odrazivé předlohy snímány bez průchodu světla skleněnou vrstvou. Pro průsvitné předlohy je ze stejného důvodu eliminován počet průchodů na jeden pro skleněnou podložku.

Hodnocení
Nejde sice o zcela nový konstrukční počin, ale díky prezentované velmi dobré produktivitě práce a větší universálnosti ve srovnání například s modelem 848 představuje model 2848 velmi zajímavý nástroj pro náročné DTP zpracování. Zejména u průsvitných předloh do formátu 12x17 cm nabízí špičkovou kvalitu s minimálním zkreslením obrazu.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Skenery  

 » Rubriky  » Reportáže  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: