Agfa Apogee mění kabát i jméno - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Reportáže

Agfa Apogee mění kabát i jméno

9. dubna 2002, 00.00 | Společnost Agfa představuje na veletrhu Ipex ApogeeX velmi podstatné vylepšení svého workflow systému Apogee postaveného na formátu PDF.

Hlavní sponzor zpravodajství
z IPEX 2002:

PRESSTEK

Partneři zpravodajství:
Grafitec
Elektronika-Navrátil
Xerox ČR
Indigo

Mediální podpora:
Printing.cz
Společnost Agfa představuje na veletrhu Ipex ApogeeX velmi podstatné vylepšení svého workflow systému Apogee postaveného na formátu PDF. Zásadní novinku systému, pojmenovaného nyní ApogeeX, představuje databáze pro shromažďování veškerých parametrů týkajících se workflow a zcela přepracované uživatelské rozhraní. ApogeeX je také více škálovatelný systém než předcházející verze. Systém může být současně spuštěn na několika serverech, jednotlivé úlohy lze zpracovávat současně a uživatelé mohou z jedné pracovní stanice zároveň ovládat úlohy na kterémkoliv serveru.

Zejména v uživatelském rozhraní udělala Agfa výrazný krok dopředu a podařilo se jí velmi elegantně integrovat veškeré funkce dostupné v Apogee tak, aby byly snadno k nalezení, což byla u předešlé verze poměrně často kritizovaná skutečnost. Jak je vidět na uvedeném screenshotu, rozhraní je jasně rozděleno do několika částí - levý sloupec obsahuje ikony dostupných zařízení, potom následuje plocha se všemi úlohami, v pravém velkém okně je pak zobrazena aktuální úloha. Design uživatelského rozhranní je modulární, tzn. uživatelé si jej mohou doplňovat o informace a funkce, které považují za podstatné.

Mezi nové funkce ApogeeX patří PDF Trapper poskytující stejné funkce jako in-RIP trapping dostupný v původní verzi Apogee, ale umožňující funkce trappingu aplikovat v dřívější fázi zpracování dokumentu (tj. před ripováním) a zobrazit tak přetisk v Acrobatu (přetisk se ukládá do vrstvy poznámek PDF dokumentu a nemění se tak informace obsažené v samotném dokumentu).

Velmi zajímavý je také způsob, jakým lze v ApogeeX definovat pracovní workflow jednotlivých zakázek (tzv. "process planning") - uživatel si postup zpracování zakázky může sestavit přetažením jednotlivých ikon reprezentujících různé pracovní postupy (systém současně kontroluje, zda-li se uživatel nesnaží o nějaké nesmyslné nastavení). Sestavený pracovní postup pak může uživatel uložit do job ticketu ve formátu JDF, což je standardní soubor informací doprovázející dokument v prostředí pre-pressu (blíže viz náš článek K čemu, proč a jaké job tikety?).

Agfa nabízí společně s Artwork Systems také speciální verzi ApogeeX určenou pro obalový průmysl - tato speciální verze umožňuje např. editaci přetisků a rozšiřuje standardní vyřazovací funkce systému o prvky nezbytné pro umisťování a vyřazení obalů.

Obecně nelze než souhlasit, že Agfa udělala na Apogee obrovský kus práce a ApogeeX představuje ve své nové verzi velmi důstojného a vyspělého konkurenta druhému podobnému workflow systému založenému na PDF - Prinergy nabízené společnostmi Creo a Heidelberg.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Reportáže  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: