Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Kamarád fotí rád?
Přihlas ho k odběru fotomagazínu!
Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:
-
14. listopadu 2024
Polygrafie
Vio končí
18. května 2001, 00.00 | Společný projekt Scitech (později CreoScitex) a British Telecom oznámil, že s koncem třetího čtvrtletí ukončí svou činnost.
Joint-venture se překládá jako společné riziko. V případě společnosti Vio, což byl společný projekt Scitexu (později po sloučení CreoScitex) a British Telecom (BT), platilo hlavně to riziko (společné zisky se nekonaly).
Společnost Scitex už dříve oznámila, že končí s investicí do Vio (psali jsme tady). Zastavení financování bylo známo poměrně dlouho dopředu a bylo pouze na managementu, zda najde jiného strategického investora nebo vhodný způsob financování.
Celý projekt byl poměrně zajímavý. Umožňoval studiím, reklamním agenturám, tiskárnám a klientům smysluplně spolupracovat na zakázce. Navíc byl hodně orientován na nadnárodní firmy, protože byl globálně zaměřený.
Co bylo kamenem úrazu? Řekl bych, že to bylo myšlení lidí, kteří měli systém používat. Není problém navrhnout výborný systém se spoustou vlastností, ale pokud musí většinu těchto vlastností a parametrů vyplnit obyčejní smrtelníci (zaměstnanci reklamních agentur), musí z toho mít nějaký užitek. Jaký užitek bude mít někdo z toho, že za půl roku bez problémů najde fotografii? Komu vlastně vadí, že fotografii nebude hledat pět minut, ale dvě hodiny?
Vadí to samozřejmě zaměstnavateli, ale ten je často proti takovémuto chování bezmocný. Naši pracovníci jsou přece kreativci a každý pokus o zavedení řádu nedopadne dobře (někdo může odejít nějam, kde nebude "buzerován").
Navíc je tu ještě jiná věc. Proč budovat úplně novou službu, když by bylo lepší vylepšit stávající možnosti? Kdo vzpomene na obsluhu ftp pomocí příkazové řádky a porovná ji s obsluhou přímo v prohlížeči nebo pomocí speciálního programu, ten mi určitě dá za pravdu.
Možná se ptáte, zda mají takovéto aplikace smysl. Zda je pro tiskárnu perspektivní udělat on-line zakázkový systém. Zda se osvitovému studiu vyplatí udělat on-line příjem a sledování zakázek. Rozhodně si myslím, že ano, ale nemá cenu hned začínat megalomanským projektem. Stačí několik jednoduchých funkcí. Podle posledních průzkumů uživatelů Internetu, většina preferuje jednoduchost a uživatelskou přítulnost.
To na druhou stranu neznamená, že systém musí být stupidně jednoduchý. Je dobré předpokládat, že se časem rozšíří o další funkce. Na to je zpravidla dobré pamatovat v databázi a některé položky předvyplnit atd.
V podstatě stejnou analýzu předkládá časopis SeyboldReport, který to vidí z trochu jiné strany: americké. Všiměte si třeba, že Acrobat 5 obsahuje on-line korektury (psali jsme). To je zmíněný druhý postup: neustálé zlepšování stávajících řešení.
-
14. května 2014
Jak vkládat snímky do galerií a soutěží? Stručný obrazový průvodce
-
23. dubna 2014
Konica Minolta přenesla výhody velkých zařízení do kompaktních modelů
-
12. června 2012
-
9. dubna 2014
-
5. ledna 2017
-
6. září 2004
OKI snižuje ceny barevných laserových tiskáren C3100 a C5200n
-
13. května 2004
-
19. ledna 2004
QuarkXPress Passport 6: předvedení nové verze na konferenci Apple Forum 27.1.2004
-
6. února 2001
-
30. listopadu 2014
Nový fotoaparát α7 II: první plnoformát s pětiosou optickou stabilizací obrazu na světě
-
14. října 2024
-
9. ledna 2025
Bubnový scanner na 4000dpi optické rozlišení + PC + software
-
9. ledna 2025
Profesionální scaner Scanner Heidelberg TOPAZ I. optické rozlišení bez interpolace 3800DPI
-
17. ledna 2025
-
21. ledna 2025