Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Kamarád fotí rád?
Přihlas ho k odběru fotomagazínu!
Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:
Zprávy
Dá se na webu zbohatnout?
9. května 2001, 00.00 | Macromedia oznámila, že její finanční výsledky nejsou tak dobré, jak se očekávalo. Při té příležitosti propustí 200 zaměstnanců.
Spousta programů pro vytváření obsahu Internetu je zdarma, přesto profesionální uživatelé často používají „killer-apps“, tedy komerční programy velkých firem. Pro publikování na Internetu jsou určitě nejrozšířenější programy firmy Macromedia. Její Flash je určitým, byť občas zpochybňovaným, standardem, Dreamweaver a Fireworks jsou dle vyjádření tvůrců webových stránek lepší než GoLive a Image Ready konkurenční firmy Adobe. Vyplácí se tvrdá orientace na Internet? Přestože existuje dost profesionálních uživatelů, Macromedia jich zřejmě potřebuje získat ještě víc, aby zaplatila vývoj.
Po nedávném sloučení s Allaire se propouštění dalo očekávat, protože bylo třeba provést optimalizaci vývojových týmů. Že k tomu došlo poměrně brzy, není zřejmě zásluha rychlé práce managementu, ale spíše ekonomických výsledků. Ty jsou jasně vidět na grafu, kde také vidíte porovnání s indexem NSDAQ, tedy indexem technologických akcií.
Macromedia oznámila očekávaný čistý zisk pro čtvrté čtvrtletí fiskálního roku, který činí 8,4 mil. dolarů neboli 15 centů na akcii. Pro porovnání, čtvrté čtvrtletí předloňského roku byl čistý zisk 16,8 mil. dolarů neboli 30 centů na akcii. Přestože od začátku roku spadl index technologických akcií Nsdaq, takový propad se rozhodně neočekával – očekávaný zisk byl 20 centů na akcii.
Oproti roku 2000 spadly akcie Macromedia o 54 procent, naproti tomu akcie Adobe pouze o 24 procent. Společnost Adobe v reakci dění oznámila, že očekává 15% růst tržeb. Už předtím se Adobe snažilo jak jen mohlo. Přestože loni vyhlašovali manažeři, že Adobe je internetová firma, letošní slogan zní trochu jinak. Nyní je důraz kladen na elektronické publikování, tedy vytváření obsahu. Cílem může být Internet, ale také elektronické knihy, digitální tisk nebo klasický ofset. Díky této strategii a díky portfoliu produktů, které je poměrně rozsáhlé a pokrývá internetové i klasické publikování, je možné řadit rychlosti podle libosti: jednou budou internetoví, podruhé tiskoví.
Dá se skutečně na webu zbohatnout? Nemyslím bombastický projekt typu Globopolis.com, ale prodávání programů webovým designerům nebo návrhem webových stránek. Jaké musí mít webový designér ceny, aby se mu vyplatilo zakoupit profesionální program? Je jasné, že pro Frantu Vokurku bude zbytečné kupovat drahé programy pro vytvoření své osobní stránky a stránky školy. Na druhou stranu: je možné v rozumném čase vytvořit složité firemní stránky pouze za použití sharewarových a freewarových aplikací? Nechci být příliš skeptický, ale dle mého názoru se to rovná použití Wordu pro sazbu novin: jde to, ale dře to.
Tématické zařazení:
-
14. května 2014
Jak vkládat snímky do galerií a soutěží? Stručný obrazový průvodce
-
23. dubna 2014
Konica Minolta přenesla výhody velkých zařízení do kompaktních modelů
-
12. června 2012
-
9. dubna 2014
-
5. ledna 2017
-
6. září 2004
OKI snižuje ceny barevných laserových tiskáren C3100 a C5200n
-
13. května 2004
-
19. ledna 2004
QuarkXPress Passport 6: předvedení nové verze na konferenci Apple Forum 27.1.2004
-
6. února 2001
-
30. listopadu 2014
Nový fotoaparát α7 II: první plnoformát s pětiosou optickou stabilizací obrazu na světě
-
14. října 2024