ZOO Plzeň: Život na konci světa - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Ze společnosti

ZOO Plzeň: Život na konci světa

10. ledna 2013, 20.48 | Do konce srpna letošního roku můžete v Zoologické a botanické zahradě města Plzně navštívit dlouhodobou autorskou výstavu fotografií Otto Jirky Život na konci světa. Zahrnuje fotografie různých formátů včetně panoramatických délky až 140 cm.

 

 

Výstavu fotografií Otto Jirky Život na konci světa z Ohňové země můžete v Zoologické a botanické zahradě města Plzně navštívit až do 31. srpna 2013. Je instalována v Tropickém pavilonu Z. Kurátorem výstavy je Lubomír Schmida, AEFIAP, AFIAP, MZSF. Adresa: Zoologická a botanická zahrada města Plzně, Pod vinicemi 9, Plzeň. Návštěvní hodiny a další důležité, ale také velmi zajímavé informace  najdete na webu ZOOplzen.cz

 

ZOO Plzeň: Život na konci světa

 

Patagonský národní park v Chille Torres del Paine, který byl v roce 1978 prohlášen za biosférickou rezervaci UNESCO, je velmi zajímavá lokalita. Nachází se v nejjižnějším chilském kraji XII Región de Magallanes y de la Antártica Chilena, asi 130 km severně od města Puerto Natales. Po cestě do národního parku spatříme plameňáky chilské. Park je otevřený celoročně, jedná se o jeden z největších národních parků Chile a jeho 105 kilometrový trek patří mezi sedm nejznámějších treků na světě. V tomto národním parku uvidíme divoké pštrosy nandu, lamy guanako, sokoly, kondory, spatříme úchvatné pohledy na nejslavnější věže Torre del Paine. Dále jsou vidět skutečně úchvatné panoramatické výhledy na ledovec Grey a neskutečné duhy nad zářivou hladinou Lago Pehoe.

 

Další navštívenou lokací je ohňová země – Tierra del Fuego, město Ushuaia, které se hrdě nazývá konec světa – fin del mundo. Je to nejjižněji položené město s námořním přístavem v průlivu Beagle, odtud vyplouvají rybářské lodě a expedice k Antarktidě. Tento název nese po výzkumné plachetnici HMS Beagle, která jako první našla tuto námořní cestu mezi Atlantským a Tichým oceánem. Objevitelské lodi velel kapitán, známý hydrograf a mořeplavec Robert FitzRoy a na palubě pracoval na svých výzkumech světoznámý britský přírodovědec Charles Darwin. Dnes se sem jezdí k Majáku na konci světa (Faro del fin del mundo) pozorovat zvířata, kormorány, lachtany a na jedné pláži můžeme zahlédnout tučňáky Oslí i Humboldtovi. Velmi krásný je výlet na Kaap Hoorn, kde se za mohutného vlnobití a častých silných bouří setkávají vody Atlantického a Tichého oceánu.

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: