Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Kamarád fotí rád?
Přihlas ho k odběru fotomagazínu!
Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:
-
5. září 2024
Matrixmedia - Obsluha a tisk na velkoformátových digitálních tiskárnách
-
30. září 2024
-
4. října 2024
Webdesign
WebReaper 9.1
23. února 2001, 00.00 | Uložit si jednu webovou stránku včetně obrázků zvládne v MS Internet Exploreru 5.x každý. Co ale v případě, kdy je zapotřebí profesionální, ale přitom levný nástroj na stáhnutí několika stránek nebo rovnou celého webu?
Pro stahování a archivaci celých webů včetně většiny z komponent použitých na webových stránkách existuje pro Windows řada programů, připomenu například TeleportPro, WebZIP (recenzi nejnovější verze 4.0 si budete moci přečíst příští týden), BlackWidow nebo třeba Leech. Všechny uvedené programy jsou shareware a je třeba za ně platit několik desítek dolarů, mají však zdatného freewarového (určeného ovšem pouze pro nekomerční použití) konkurenta jménem WebReaper s poněkud morbidní smrtkou v logu, určeného pro Windows 95/98/ME/NT4/2000. Smrt je samozřejmě určena pouze webům, které ve většině případů nedokáží programu odolat a nakonec skončí na disku. Logo ale rozhodně není důležité, mnohem důležitější jsou schopnosti programu stahovat kompletní weby a právě na tyto funkce se teď podíváme.
WebReaper je klasický off-line browser s obdobnými možnostmi, které nabízí jeho shareware kolegové. Program ke své činnosti potřebuje MS Internet Explorer 4.x nebo vyšší a vyjma Java apletů a externích JavaScriptů umí stáhnout většinu z komponent, které se na webových stránkách vyskytují včetně Shockwave / Flash animací a externích kaskádových stylů.
WebReaper se může podobně jako jeho kolegové identifikovat jako libovolný webový browser a práce s ním je velmi snadná. Chcete-li grabnout web, jednoduše zadáte do horního requesteru URL adresu a o zbytek se postará program sám. Chcete-li ovlivnit stahovací proces, máte na výběr nastavení počtu threadů (souborů stahovaných zároveň - při modemovém spojení je rozumný limit max. 10 threadů, ale 5 je až dost), filtrování objektů a komponent stránky (nadefinovat si můžete až 12 vlastních filtrů - např. pouze pro HTML stránky, GIF/JPEG obrázky, nebo třeba pouze pro ZIP archivy apod.), povolit či zakázat napojování nedotažených souborů nebo nekompletních souborů, zapnout ukládání stažených stránek přímo do cache MS Internet Exploreru pro pozdější off-line prohlížení, parsing a stripping (pouze částečný) HTML stránek pro bezproblémové off-line prohlížení (většinou nutno nastavit u dynamických ASP atp. stránek), využívání cookies MS IE pro vstup na zaheslované stránky a další užitečná nastavení.
WebReaper není tak dokonalý a propracovaný off-line browser / web crawler jako jeho profesionální komerční kolegové a má některá omezení v typech stahovaných objektů a komponent (viz výše), ale v mnoha případech může poskytnout stejně kvalitní služby za nulovou cenu.
-
14. května 2014
Jak vkládat snímky do galerií a soutěží? Stručný obrazový průvodce
-
23. dubna 2014
Konica Minolta přenesla výhody velkých zařízení do kompaktních modelů
-
12. června 2012
-
9. dubna 2014
-
29. listopadu 2013
-
6. září 2004
OKI snižuje ceny barevných laserových tiskáren C3100 a C5200n
-
13. května 2004
-
19. ledna 2004
QuarkXPress Passport 6: předvedení nové verze na konferenci Apple Forum 27.1.2004
-
6. února 2001
-
30. listopadu 2014
Nový fotoaparát α7 II: první plnoformát s pětiosou optickou stabilizací obrazu na světě
-
5. srpna 2024
Bubnový scanner na 4000dpi optické rozlišení + PC + software
-
8. září 2024
-
14. října 2024
-
5. listopadu 2024