TwistingPixels, efektové plug-iny pro Adobe Photoshop - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

TwistingPixels, efektové plug-iny pro Adobe Photoshop

27. července 2006, 00.00 | Společnost TwistingPixels má v nabídce řadu velmi zajímavých plug-inů pro Adobe Photoshop. Jedná se například o plug-iny na tvorbu realistických mraků mnoha typů, kolorizace grafických předloh, efektové zpracování digitálních fotografií, tvorbu podkladových materiálů, koroze libovolné předlohy a jiné zajímavé efekty. Představení všech plug-inů vám nyní nabízíme.

Stále častěji se na trhu objevují nejen specializované plug-iny pro různé retušovací, color processingové či efektové operace, ale také celé sady plug-inů s menším či větším počtem efektových filtrů. Společnost TwistingPixels nabízí hned několik takových balíků plug-inů pro Adobe Photoshop a další grafické editory, které lze navíc používat i samostatně. Všechny plug-iny totiž mají vlastní grafické rozhraní se souborovými operacemi, ve kterém pak najdeme (podle typu instalace jednotlivých balíků) všechny plug-iny respektive efektové filtry. TwistingPixels má v nabídce celkem čtyři sady plug-inů se 48 efekty, které se prodávají za souhrnnou zaváděcí cenu 129 USD. A nejedná se o efekty jen tak ledajaké, mnoho z nich totiž patří k tomu kvalitnějšímu, co lze v oblasti doplňků pro Adobe Photoshop sehnat. Vždy je k dispozici verze pro Windows a Mac OS X, zkušební verze plug-inů jsou pak ještě rozdělené podle obsahu přiložených textur, předvoleb a materiálů používaných na různé speciální efekty.

Prvním a zřejmě nejlukrativnějším balíkem efektů je sada PixelCreation. Jedná se o balík devatenácti vizuálních efektů pro zpracování grafických kreací a digitálních fotografií. Mezi efekty najdeme především různé typy mraků, denních a nočních obloh, dále efekty pro tónování fotografií, práci s mlžným oparem, zvýraznění barev aj. Samostatná cena PixelCreation je 110 USD.

PixelCreation má stejně jako všechny ostatní balíky plug-inů od TwistedPixels trošku svérázné a ne zrovna moc rychlé grafické rozhraní, které má systém tradičních záložek pro přepínání mezi jednotlivými efektovými sekcemi a volbami pro efekty. Hlavní okna tvoří náhledová plocha s lupou. Napravo je pak seznam efektů představovaných virtuálními vrstvami, které lze podle potřeby zapínat či vypínat a kombinovat tak přímo v prostředí PixelCreation (a dalších plug-inů) vhodné efekty. K dispozici je i systém předvoleb, který umožňuje rychle měnit nastavení jednotlivých efektů a aplikovat ho do zvolené efektové vrstvy. Předvolby samotného PixelCreation nestojí příliš za řeč, v preferencích jsou víceméně informační funkce.


TwistingPixels - jeden z efektů na tvorbu mraků využívá pro aplikace mraků vektorové křivky


TwistingPixels - efekt na tvorbu jednoho z nabízených typů mraků a seznam efektových filtrů v balíku PixelCreation


TwistingPixels - některé detailní předvolby pro různé efekty

Jednotlivé efekty mohou využívat řadu speciálních funkcí. Patří mezi ně například vektorové tvary, pomocí kterých se definují pozice a velikost mraků či jiných "efektových" objektů, textury pro bump mapping, nástroje pro definování světelných podmínek efektu na grafické předloze apod. Má-li daný efektový filtr další předvolby, zobrazuje je PixelCreation formou již výše zmíněných záložkových sekcí. A nyní již k samotným efektům. Mraky, oblaka, hvězdná seskupení a všechno podobné lze pro denní i noční dobu vyrobit velmi rychle a přitom dostatečně realisticky s pomocí filtrů Altocumulus, Celestial Shapes, Constellation, Cumulus Nimbus a Milkyway. Špičkové jsou zejména mraky generované filtrem Cumulus Nimbus, kvalitní mraky ale vytváří ale i třeba Altocumulus. Dalšími efekty v balíku PixelCreation jsou dále filtry Moonglow pro simulaci měsíčního záření, MoonRing pro odrazy světla od povrchu měsíce a jejich zrcadlení v oblacích, dále pak Starry Night pro simulaci barevné hvězdné oblohy a Northern Lights, s pomocí kterého lze vyrobit například efekt polární záře. Doplňkovými efekty v balíku je pak devět filtrů pro tónování obrázků a fotografií s různými formami barevného výstupu: Aura, Color Intensity, Colorize, Glint, Luminescent Brush,Tonal Blur, Tonal Intensity, Tonal Sharpness a Vibrancy.

Druhým balíkem prodávaným rovněž za 110 USD je sada PixelPaper, pomocí které lze realizovat nejrůznější grafické koláže na speciálním podkladu. Sada obsahuje patnáct efektových filtrů pro simulace nejrůznějších druhů, typů a tvarů papírů včetně prostorově orientovaných respektive zdeformovaných ploch. PixelPaper obsahuje efekty Bend, Crinkle, Crumple a Crunch používané na různé formy zohýbání virtuální "papírové" předlohy, dále efekty Curl na ohýbání rohů stránek, Fold na tvorbu vícedílných přehybů a Wave na zvlnění grafické předlohy. Dalšími efekty v sadě je filtr Rip na tvorbu otrhaných okrajů, Acid na vypalování děr do papíru kyselinou (pochopitelně opět pouze simulovanou :-)), filtry Edge a Border na tvorbu klasických okrajových efektů, Corrosion na tvorbu realistického efektu koroze materiálů, Burn na tvorbu opálených okrajů fotek a navrch ještě dva speciální efekty GrainStrips a WaterColorStrips na tvorbu grafických koláží s vícevrstvými přechody.


TwistingPixels - efekt koroze umí využívat bump mapping, pracovat se světelnými podmínkami a texturami povrchů


TwistingPixels - tradiční efekt "otrhaných okrajů" lze zkombinovat například s vinětací a libovolnými jinými efekty

Dalších devět efektů najdeme v sadě PixelSampler nabízené pro změnu zdarma. Tentokrát se jedná o speciální filmové efekty pro simulaci různých tónování, světelných efektů, černobílých filmů apod. PixelSampler obsahuje efekty Black and White používající žlutý a zelený filtr, Contrasting Levels na obnovení detailů na snímku, Monotone, Duotone, Starlight pro simulaci odlesků na stříbrných či jiných plochách a okrajích objektů, Grain pro simulaci zrnitosti filmového materiálu, Starpoint pro tvorbu lensflare efektů, Tonal Streak na tvorbu zvláštních efektů rozostření tvořených rotací obrazu po křivce a filtr Warm Cool pro efekty využívající změny teploty barev.

Posledním čtvrtým balíkem plug-inů je PixelPack nabízený za 60 USD. PixelPack se skládá z pěti efektů pro tvorbu 3D nápisů, rychlých poznámek, umí extrudovat objekty a má i další funkce. Filtr Extrude slouží podobně jako v 3D programech k vytažení třetího rozměru objektů do prostoru, LabelMaker je zase určený k rychlé tvorbě různých druhů plastických nápisů se stínem. Dalším filtrem v balíku je RockCandy na výrobu 3D tvarů potažených texturami a nasvícených jedním či více světelnými zdroji. Filtr Stain je určený k tvorbě uměleckých kompozic simulujících kolečko po hrnečku s tekutinou - simulovat lze například víno, kávu, vodu aj. A konečně pátým filtrem je Texturizer, což je klasický filtr pro texturování objektů a ploch.

Za 129 USD je celý bundlovaný balík všech čtyř sad plug-inů docela zajímavá nabídka. Ocenit je třeba i poměrně realistický výstup u řady z efektových filtrů, naopak řada jiných filtrů je zde zřejmě jen vyloženě do počtu. Zkušební verzi všech čtyř sad si můžete stáhnout zdarma.


TwistingPixels - předvolby plug-inu jsou jen strohé













TwistingPixels - ukázky efektů generovaných pomocí plug-inů v jednotlivých balících

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: