Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Kamarád fotí rád?
Přihlas ho k odběru fotomagazínu!
Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:
-
5. září 2024
Matrixmedia - Obsluha a tisk na velkoformátových digitálních tiskárnách
-
30. září 2024
-
4. října 2024
-
14. listopadu 2024
Software
Offline Explorer Pro 1.8.x
27. července 2001, 00.00 | Zatím posledním z řady mnoha offline browserů umožňujících uložit celý web včetně všech podstránek i případných odkazů, na který se podíváme podrobněji, je Offline Explorer Pro.
Už samotný název programu svědčí o jeho zaměření na grabování kompletních webových stránek či celých serverů s libovolným počtem odkazů, textů, obrázků, animací a dalších objektů. Offline Explorer firmy MetaProducts určený pro Windows 95/98/ME a Windows NT 4.0/2000/2002 XP existuje ve dvou verzích - standardní s cenou 30 USD a dvou komerčních verzích s přídavkem Pro a Enterprise (umí pracovat až se 100 milióny URL v jedné download session a podporuje OLE/COM kontrolu projektu a downloadu z jiného programu) cenou 50 USD / 350 USD a právě na možnosti verze Pro se podíváme trochu podrobněji.
Offline Explorer Pro v sobě zahrnuje všechny možnosti levnější verze. Umí grabovat weby a data pomocí HTTP a FTP protokolů včetně podpory SOCKS4/SOCKS5 a proxy, současně lze stahovat až 500 souborů. Prohlížení stažené stránky je možné přímo v prostředí Offline Exploreru (pro tuto funkci je vyžadován MS Internet Explorer 3.02 a novější) nebo s pomocí externího webového prohlížeče, stránky lze samozřejmě také tisknout a ukládat do archivů. Cesty pro soubory na stažených webových stránkách lze buď nechat v původním stavu, nebo lze aktivovat automatický parsing a "relativizaci" všech rozpoznaných cest, podobně jako to umí každý profesionální offline browser. Offline Explorer Pro umí stahovat i různé speciální typy externích objektů jako jsou kaskádové styly, Java applety, Java skripty, VB skripty, Flash animace, XML/XSL/DTD soubory a dokonce i MPEG3 play listy včetně odkazů na jednotlivé MP3 soubory. Samozřejmostí je URL filtr s podporou definování klíčových slov a scheduler pro automatické stahování stránek v nastavenou dobu.
Offline Explorer Pro přidává k možnostem svého levnějšího kolegy dělení adresářů pro download jednotlivých projektů, vnořené kaskádové adresáře ve stromové struktuře projektu, URL makra, možnost zadat více URL najednou v jednom projektu (jako to umí např. Teleport Pro), kontrolu nad případným přepsáním už stažených souborů a dat, možnost změnu adresáře projektu, předloh a map, vylepšený Messages Panel, podporu protokolu HTTPS (vyžadován je MS IE 4.x nebo vyšší verze), vylepšenou práci s cookies, download a export souborů z/do cache MS Internet Exploreru a pár dalších užitečných věcí.
Značné možnosti konfigurace každého projektu neodmyslitelně patří ke každému kvalitnímu offline browseru a Offline Explorer tedy není v tomto směru žádnou výjimkou. Většinu z nejrůznějších nastavení pro danou session či projekt (viz obrázky všude kolem) jsem už popisoval v předchozích recenzích offline browserů, takže se k nim už nemá smysl vracet. Stručně řečeno, mimo detailní parsingu Shockwave/Flash formátu umí Offline Explorer stáhnout zřejmě úplně všechno (včetně MP3 souborů), co se na webových stránkách nebo FTP serverech může vyskytovat a pokud daný formát souboru program nezná, můžete ho samozřejmě ručně nadefinovat v preferencích projektu. Za zajímavost a celkem užitečnou funkci lze považovat i specializovaný export přímo do cache MS IE nebo naopak načtení souborů v MS IE, stejně jako export do ZIP archivu a vytvoření autorunu při přípravě spustitelného CD.
I když toho v těch pár set KB nabízí Offline Explorer Pro víc než dost, jednu vadu přece jenom má a to dosti podstatnou. V neregistrované verzi totiž nelze vypnout parsing a s tím spojenou konverzi textových dokumentů, kdy se všechny texty v kódové stránce Windows (CP1250) převedou na obyčejné 7 bitové ASCII a i když se znaky s háčky a čárkami správně zkonvertují na jejich 7 bit ASCII "kolegy", čeština je nenávratně pryč. Totéž platí o dalších kódových stránkách používajících jiné normy češtiny (např. ISO) a občas se při převodu znaků chová program dost záhadně. Protože jsem při testech neměl k dispozici registrovanou verzi, nemohu zaručit, že stejný problém nemá i komerční verze. Protože se ale Offline Explorer dost rychle vyvíjí (několik verzí měsíčně), snad budou tyto pro nás velmi nepříjemné nedostatky brzy napraveny. Chcete-li tedy Offline Explorer používat, důkladně si ho vyzkoušejte a pokud si ho budete chtít zaregistrovat, zaměřte se hlavně na grabování českých a dalších cizojazyčných stránek, teprve tak poznáte, zda už všechno funguje jak má.
-
14. května 2014
Jak vkládat snímky do galerií a soutěží? Stručný obrazový průvodce
-
23. dubna 2014
Konica Minolta přenesla výhody velkých zařízení do kompaktních modelů
-
12. června 2012
-
9. dubna 2014
-
29. listopadu 2013
-
6. září 2004
OKI snižuje ceny barevných laserových tiskáren C3100 a C5200n
-
13. května 2004
-
19. ledna 2004
QuarkXPress Passport 6: předvedení nové verze na konferenci Apple Forum 27.1.2004
-
6. února 2001
-
30. listopadu 2014
Nový fotoaparát α7 II: první plnoformát s pětiosou optickou stabilizací obrazu na světě
-
8. září 2024
-
14. října 2024
-
5. listopadu 2024
-
14. listopadu 2024