Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Kamarád fotí rád?
Přihlas ho k odběru fotomagazínu!
Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:
-
30. září 2024
-
4. října 2024
-
14. listopadu 2024
-
11. prosince 2024
Software
HyperMaker HTML 2001
12. března 2001, 00.00 | Vezmeme pár webových stránek, pokrájíme na větší kousky, přidáme pár obrázků, PDF dokumentů a Shockwave/Flash animací, opatrně promícháme, s pomocí HyperMakeru HTML zabalíme do EXE souboru a podáváme v kteroukoliv dobu.
HyperMaker HTML je kompilátor webových stránek pro Windows 95/98/ME/NT4/2000 s slouží k vytváření interaktivních elektronických knih a publikací. Jedná se o relativně kvalitní off-line browser v kombinaci s kompilátorem webových stránek a jeho cena 195 $ není zrovna nejnižší, možnosti programu jsou však na vysoké úrovni. Vytvořená elektronická publikace může obsahovat nejen text a další obvyklé HTML objekty (vyjma JavaScript a Java appletů), ale také například MPEG a Shockwave/Flash animace nebo třeba PDF dokumenty. Trial verze je omezena 2 denním prohlížením vytvořených publikací, jiné omezení program nemá.
Konverze webových stránek do samospustitelného EXE souboru je pomocí HyperMakeru poměrně jednoduchá. Celým procesem převodu bezpečně provede uživatele několikadílný wizard, který ale není žádným primitivním pomocníkem, nýbrž souborem několika nástrojů navržených především pro kompilace HTML kódu s jeho specifickými vlastnostmi. Wizard je rozdělen do devíti sekcí, některé z nich jsou na obrázcích. Prvním nezbytně nutným krokem je výběr HTML souborů, ze kterých bude elektronická publikace sestavena. Zvolíte si startovací soubor a postupně přidáváte nebo podle potřeby odstraňujete jednotlivé webové stránky a jejich komponenty, dokud není pro danou publikaci všechno pohromadě.
Sekce "Protection" už svým názvem dává najevo, že kdo jiný by se měl starat o bezpečnost a přístupová práva k jednotlivým stránkám ve vytvářené publikaci, když ne ona? Pro každý soubor ve formě webové/HTML stránky můžete nastavit počet přístupů, klíče používané pro ochranu celé publikace, odkaz na hlášení o eventuálním updatu některé části publikace (hodí se zejména u databázově zaměřených publikací, které je třeba občas ručně aktualizovat) a s pomocí hlavního a lokálních klíčů lze variabilně stanovit přístupová práva v širokém rozsahu.
V poslední sekci "Setup" už toho moc nenastavujete, pouze cesty k publikaci a její ikonce a pochopitelně také stručný a kompletní název publikace s jejím zařazením. Samotnou kompilaci už má na starost HyperMaker HTML, výsledek lze uložit v jeho vlastním formátu HTZ4 a poté zkompilovat do EXE souboru.
HyperMaker HTML je nesporně zajímavý kompilátor HTML stránek s vlastním off-line browserem, obávám se však, že programy tohoto typu ještě zdaleka nenajdou tak velkou oblast využití, která by ospravedlnila tak vysokou cenu HyperMakeru. Jako ukázka možností při tvorbě elektronických publikací ale působí HyperMaker seriózním dojmem, nezbývá tedy než počkat na nástup interaktivních elektronických knih.
Tématické zařazení:
-
14. května 2014
Jak vkládat snímky do galerií a soutěží? Stručný obrazový průvodce
-
23. dubna 2014
Konica Minolta přenesla výhody velkých zařízení do kompaktních modelů
-
12. června 2012
-
9. dubna 2014
-
5. ledna 2017
-
6. září 2004
OKI snižuje ceny barevných laserových tiskáren C3100 a C5200n
-
13. května 2004
-
19. ledna 2004
QuarkXPress Passport 6: předvedení nové verze na konferenci Apple Forum 27.1.2004
-
6. února 2001
-
30. listopadu 2014
Nový fotoaparát α7 II: první plnoformát s pětiosou optickou stabilizací obrazu na světě
-
14. října 2024
-
10. prosince 2024