Graphic Converter 2001 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Software

Graphic Converter 2001

11. září 2001, 00.00 | Kandidátem na post kvalitního konvertoru obrázků s integrovanými image processingovými funkcemi je Graphic Converter, o kterém si teď povíme něco víc.

Na Graphic Converteru 2001 z produkce FlyDragon Software se vám určitě bude líbit hlavně podpora zhruba 40 grafických formátů, což je ostatně hlavní devizou každého kvalitního konvertoru obrázků. Graphic Converter 2001 ale obsahuje i další zajímavé funkce, jako je třeba screen capture modul, export obrázků mailem, jejich tisk, nebo umístění jako pozadí desktopu Windows, ovládání základních funkcí programu přímo z prostředí Windows Exploreru a také základní manipulační a efektové funkce. Program funguje pro Windows 95/98/ME/NT4/2000 a jeho cena je 30 USD, 30 denní zkušební verzi si můžete stáhnout zdarma.



Naprostou samozřejmostí u každého konvertoru obrázků by měly být dávkové konverze, což Graphic Converter splňuje bez větších potíží. Při sestavování skriptu obsahujícího obrázky můžete stejně jako při manuální konverzi nebo práci s obrázky počítat s tím, že program zvládne otevřít obrázky ve formátech CEL, PIC, GIF, CUT, PAL, FAX, ICO, CUR, JPG, JPEG, JIF, PCD, PSP, PSD, PDD, PPM, PGM, PBM, PNG, BW, RGB, RGBA, SGI, RLA, RPF, BMP, RLE, DIB, TIFF, TGA, VST, ICB, VDA, WIN, SCR, PCX, PCC, WMF a EMF, ukládat pak můžete ve zhruba 20 formátech: GIF, JPEG, JIF, PNG, BMP, RLE, DIB, TIFF, TARGA, VST, ICB, VDA,WIN, PCX, PCC, ICO, CUR, WMF a EMF. Výčet jednotlivých formátů samozřejmě není nijak zvlášť důležitý, alespoň částečně ale umocňuje dobrý dojem, který Graphic Converter 2001 na uživatele dělá.


Při dávkové konverzi bohužel máte k dispozici pouze zlomek manipulačních a image processingových možností programu, při konverzi tedy můžete použít pouze osm filtrů, rotovat obrázky a měnit jejich velikost, to by ale mělo pro základní použití stačit. Pro každý z nejpoužívanějších grafických formátů si dále můžete v preferencích programu nastavit jejich detailní vlastnosti jako je stupeň komprese, vyhlazování, počet barev, prokládání, případně i průhlednost, informace ukládané s daným formátem, konverze do stupňů šedi apod.






Image processing představují v programu různé filtry aplikovatelné na celý obrázek nebo jeho výběr definovaný klasicky myší (na výběr je několik nástrojů pro výběr). Můžete tak u importovaných obrázků upravit barvy (HSV, HSL a RGB barvové prostory), jas, kontrast, nechat si spočítat histogram a používat řadu filtrů, jejichž skromná ukázka je na dalších obrázcích. U každého filtru nabídne Graphic Converter stejně jako při úpravách barev náhled původního obrázku a jeho výsledné podoby.








Graphic Converter 2001 můžeme právem zařadit mezi nejzajímavější konvertory obrázků pro Windows, jaké vůbec můžeme sehnat. Je sice pravda, že například IrfanView nebo XNview nabízí minimálně to samé a jsou navíc zdarma, kdybychom ale stále srovnávali všechny konvertory obrázků pouze s těmito dvěma programy, nemusely by vlastně žádné další kvalitní programy pro Windows vznikat a to by určitě nikomu z nás nelíbilo, nebo snad ano?

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: