Digitální show v Praze - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Reportáže

Digitální show v Praze

7. dubna 2000, 00.00 | Zavřely se brány výstaviště a je na čase se trochu pochlubit s tím, co jsme předváděli na digitální Interkameře 2000. Zde najdete komentář a první fotografie modelek.

A je to tady. Po třech vyčerpávajících dnech skončil další veletrh a po digitální Interkameře zbyly jem vzpomínky. Přestože veletrh vzbudil mnoho rozporuplných reakcí, myslím že byl úspěšný. Za celou dobu trvání jsem slyšel nejrůznější názory hodnotící expozice, účast společností a hlavně rozsah akce. Společným jmenovatelem bylo srovnání s klasickou Interkamerou, jejíchž kvalit a rozměrů "digitální sestřička" opravdu nedosáhla. Přesto, kde můžete vidět tolik digitální technik na jednom místě?

Konec hodnocení veletrhu, tento článek bych rád věnoval naší expozici. Grafika Publishing měla stánek číslo 26, který byl umně ukryt v samém rohu pravého křídla průmyslového paláce. Původně jsem byl hodně zklamán rozdílem mezi nákresy a reálným umístěním stánku, ale nakonec se ukázalo, že poloha byla v podstatě strategická. Stánek nebyl sice středem pozornosti, ale každý kdo se zajímal o vystavené digitální fotografie prošel kolem našeho stánku. Ten nabízel poklidnou atmosféru a možnost vidět jak vzniká digitální fotografie "in-natura". Navíc naše vybavení bylo o třídu lidovější, než u ostatních expozic, takže bylo návštěvníkům bližší.

Ála

Na stánku jsme měli instalované dva halogenové reflektory, několik klasických žárovek a dva české záblesky Unomat. Ty vyrábí hradecká Fomei a nám je laskavě zapůjčila společnost Aaron. Díky bohaté světelné výbavě jsme mohli řádně potrápit digitální fotoaparáty. Většinu fotografií jsme pořídili pomocí redakčního Kodaku DCS 420 a Olympusu CAMEDIA 2500L. V prvním případě jsme používali záblesky Unimat, které s DCSkou fungovaly velice dobře, i když jsme narazili na drobné problémy kterým se budeme věnovat v samostatném článku. S Olympusem jsme snímali hlavně detaily, makro snímky a dále jsme využívali volnosti pohybu při použití systémového blesku FL-40. Veškerou techniku Olympus nám zapůjčil přímo Olympus C & S (jmenovitě pan Typolt), přímo na výstavišti. Za pružnost a ochotu velice děkujeme.

Příprava

Aby byl život digitální fotografie předveden v plné šíři, používali jsme přímo na stánku notebook s instalovaným Adobe Photoshopem a barevnou tiskárnu Tektronix Phaser 850. Vytiskli jsme stovky fotografií ve vynikající kvalitě. Většinou jsme nemuseli provádět prakticky žádné úpravy a fotografie jsme tiskli přímo v syrové podobě. Naštěstí nám společnost PS-Pro k tiskárně dodala i dostatek spotřebního materiálu, takže byl prostor pro experimentování. K tiskárně se opět vrátíme v samostatné recenzi na začátku příštího týdne.

Ruce

Kromě techniky bylo velice důležité personální obsazení. Rád bych poděkoval všem profesionálním i amatérským modelkám, se kterými se skvěle fotografovalo. Nebudu všechny jmenovat, ale ještě jednou děkujeme za skvělou pracovní atmosféru. Náš obdiv si zasloužila paní vizážistka Radová i pan malíř Kohák. Oba předváděli nádherné malby, které podtrhovaly půvab modelek. Fotografování s tímto týmem bylo úžasné a fotografie jsou skvělé. Na začátku příštího týdne, po utřídění, se jistě některé z nich objeví v galerii.

Kočka

Doufáme, že se vám výsledky naší práce líbili a že na příštím veletrhu se nám podaří připravit ještě lepší program.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Reportáže  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: