Océ Open House Special - digitální tisk naživo - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Polygrafie

Océ Open House Special - digitální tisk naživo

Océ Open House Special

27. listopadu 2002, 00.00 | Minulý týden proběhla v jedné z továren společnosti Océ největší evropská akce letošního roku věnovaná výhradně digitálnímu tisku. Océ touto formou představilo řadu novinek, oficiálně deklarovalo vnitřní restrukturalizaci a zároveň oslavilo 125. výročí založení společnosti.

Společnost Océ pravidelně jednou ročně pořádá pod označením "Océ Open House" dny otevřených dveří, které s postupem času přerostly v rozsáhlou prezentaci ucelených technologických řešení s velikostí menšího veletrhu. Letošní ročník byl speciální nejen rekordní návštěvností cca 4.000 návštěvníků denně, ale zejména tím, že Océ spojilo v této akci tři důležitá poslání. Tím prvním byla pochopitelně oslava 125. výročí založení společnosti, která původně začala s potravinářskými barvivy a postupem času se z ní stal nadnárodní koncern s velmi silným postavením na trhu zejména v oblasti digitálního tisku. Druhým úkolem akce bylo prezentovat novou strukturu společnosti, která vznikla rozsáhlou vnitřní restrukturalizací. A třetím významným prvkem byly pochopitelně produktové novinky. Océ na open housu prezentovalo nejvíce novinek ze své celé historie a představilo tak kompletní produktovou řadu pro rok 2003. V německém Poingu, poblíž Mnichova, se tedy bylo opravdu nač dívat.

Nová struktura společnosti
Celá nová struktura společnosti se odvíjí od korekce celkového zaměření společnosti. Ta v rámci silnějšího zaměření výhradně na takové segmenty trhu, které nabízejí zajímavou profitabilitu, byla nově rozdělena na dvě základní divize. Tou první je Wide Format Printing Systems (WFPS), která se zaměřuje na velkoformátový tisk ve všech podobách. Druhou je divize DDS - Digital Document Systems, která byla díky své domovské lokaci na akci výrazně silněji zastoupena. Obě divize jsou dále rozčleněny tak, aby co nejlépe byly schopny reagovat na konkrétní potřeby konkrétních zákazníků. Océ tedy přechází na takzvaný marketing oriented model řízení. Jeho struktura jde velmi snadno prezentovat na uspořádání výstavní haly. Ta byla rozdělena do sedmi sekcí dle cílových zákaznických skupin.

Zacílení akce
Graphic Arts Industry, byla oblastí, která nás pochopitelně zajímala ze všeho nejvíc. Océ v tomto směru nabízí jak klasické digitální řešení, tak i řešení pro pre-press. Tradičně velmi zajímavým způsobem byl prezentován systém pro digitální tisk novin, tedy oblast, ve které je Océ velmi aktivní. Samostatná prezentace byla věnována oblasti Quick Printers & Copy Shops, kde byla prezentována jak malo, tak i velkoformátová řešení. Významnými klienty pro Océ jsou i finanční společnosti, telekomunikační společnosti a pojišťovny, pro které byla připravena samostatná prezentace založená zejména na možnosti personalizace velkoobjemového digitálního tisku. Další oblasti byly státní správa, marketingové služby a průmyslová nasazení. Ve všech sekcích byla prezentována nejen řešení Océ, ale i řada doplňkových či rozšiřujících systémů partnerských společností.

Nové produkty
Tento článek nedává dostatečný prostor pro důstojné vyjmenování všech prezentovaných produktových novinek. Proto vybereme pouze ty nejvýraznější z oblasti hardwaru. Velkou pozornost vzbudily nové stroje Océ VarioStream® 6000 a 7000, Océ VarioPrint™ 2000 a 5000. V prvním případě jde o digitální tiskový stroj s podáváním z role, v druhém případě pak o archový digitální tiskový stroj.
Další technologickou lahůdkou byly pochopitelně stroje Arizona, které původně vyvíjel Gretag Graphics Systém, který Océ odkoupila. Na ploše byly prezentovány tři novinky v této oblasti - modely 30, T220 a 500. zejména model T220 s deskovým tiskem vzbudil velký zájem návštěvníků, protože uvádí značku Arizona do nové oblasti.

Továrna v Poingu
Jako součást programu bylo možné zúčastnit se exkurze po výrobním a montážním závodě v Poingu. Jde o poměrně rozsáhlý komplex postavený v osmdesátých letech, který produkuje v tomto okamžiku cca 1.000 digitálních tiskových strojů ročně. Disponuje velkým plně automatizovaným skladem, který svými automatizovanými vozíčky všem členům české výpravy jednoznačně připomněl film Marečku podejte mi pero. V dalších halách probíhá následná výroba komponentových částí, montáž, personalizace a testování strojů. Vše je uspořádáno buňkovým způsobem, takže u každého stroje je přesně daná historie toho, která buňka jej kompletovala a testovala. Testování strojů probíhá přímo na pracovišti finální kompletace. Samostatně je pak vyčleněn proces testování speciálních klientských požadavků a personalizace strojů. Podle pracovníků závodu v podstatě všechny produkované stroje jsou nějakým způsobem personalizovány dle individuálních požadavků konkrétních zákazníků.

Závěr
Océ na této akci prezentovalo nejen to, že má dostatečný technologický potenciál pro další rozvoj, ale zejména že má jasnou a přímou vizi, jak v současné době udržet velmi dobré finanční výsledky a získávat dobrou pozici na perspektivních trzích. Vedení se nebojí ukončit produkci v oblastech s klesající profitovostí jako tomu bylo například v případě malonákladového kancelářského tisku a naopak se vrhat do nových perspektivních oblastí jako je například barevný technický velkoformátový tisk.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: