SkinTune 1.0 pro Adobe Photoshop - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Photoshop

SkinTune 1.0 pro Adobe Photoshop

7. června 2004, 00.00 | Potřebujete barevně upravit pleťové odstíny na portrétových fotografiích a nechce se vám složitě manipulovat s korekčními funkcemi Adobe Photoshopu nebo jiných grafických editorů? Možná by vám v tom mohl pomoci nový plugin SkinTune společnosti PhotoTune.

Photoshop kompatibilní plugin SkinTune společnosti PhotoTune Software je nový korekční nástroj na barvové úpravy pleťových odstínů portrétových fotografií. Podobně jako jiný plugin 20/20 Color MD z produkce PhotoTune Software také SkinTune defacto rozšiřuje vizuální metody barvových korekcí a zjednodušuje celý postup nastavování úrovní a manipulaci s nasycením barev v jednotlivých odstínech. SkinTune je k dispozici ve verzích pro Windows a Macintosh s Mac OS X a prodává se za 150 USD. Plugin funguje nejen v Photoshopu 7/CS, ale také v Photoshop Elements 2 a například i v Paint Shopu Pro a Corel PhotoPaintu. SkinTune ve verzi 1.0 bohužel umí pracovat pouze s RGB obrázky a fotografiemi s 8-bitovými barvovými kanály, což výrazně limituje jeho využití například v profesionální oblasti color processingových korekcí 12 až 16-bitových RAW snímků importovaných z digitálních fotoaparátů.

Celý proces úpravy barev ve SkinTune se podobně jako u pluginu 20/20 Color MD provádí pomocí kontinuálních snapshotů. Vše je maximálně zjednodušené a probíhá metodou výběru barevných vzorků s rozlišením 7 x 7 pixelů (jinou velikost pro volbu vzorku plugin nenabízí). Stačí tedy kliknout do příslušné partie obličeje a podle stanoveného vzorku upravit saturaci dané barvy. Součástí SkinTune je totiž rozsáhlá paleta pleťových odstínů barev různých národnostních skupin. Konkrétně se jedná o národnostní skupiny africké, asijské, evropské a několik dalších skupin.

Po výběru barvového vzorku a specifikaci národnostní skupiny SkinTune sám určí nejbližší barvu ve své paletě. Po úpravě její saturace si můžete vytvořit snapshot provedených změn a pokračovat s jiným odstínem například ve tmavších úsecích tváře. O variace a co nejpřesnější stanovení barev nemusíte mít strach, každá databáze pro jednotlivé národnostní skupiny obsahuje v průměru 45 tisíc barev. Zvolením světlejší nebo tmavší barvy v paletě lze současně manipulovat s odstínem a světlostí daného rozsahu barev. Před úpravami ve SkinTune je striktně doporučeno nenastavovat v Photoshopu nebo jiném grafickém editoru odstín barvy ani saturaci, jediné akceptovatelné úpravy před použitím SkinTune se týkají případné manipulace s dynamickým rozsahem barev v histogramu a nastavení celkového jasu.


SkinTune 1.0 - pracovní prostředí pluginu s minimem ovládacích prvků je velmi přehledné

Plugin SkinTune se tváří dost užitečně a užitečný opravdu může být. Největší předností pluginu je především vhodně navržená paleta pleťových odstínů barev, díky které lze poměrně rychle a s dostatečnou vizuální kontrolou provádět barvové korekce portrétů obličejů z různých profilů. Uživatelé Adobe Photoshopu SkinTune v podstatě nepotřebují, u jiných grafických editorů schopných pracovat s Photoshop kompatibilními pluginy a současně s korekčními možnostmi menšími než má Photoshop se však SkinTune může hodit. Nicméně 150 USD je za tento typ color processingového nástroje s výše popsanými funkcemi poměrně hodně a po pravdě si nejsem jistý, zda se SkinTune díky své ceně vůbec dočká větší popularity.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Photoshop  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: