Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Kamarád fotí rád?
Přihlas ho k odběru fotomagazínu!
Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:
-
5. září 2024
Matrixmedia - Obsluha a tisk na velkoformátových digitálních tiskárnách
-
30. září 2024
-
4. října 2024
Photoshop
Seminář: Tiskové výstupy a pre-press v Adobe CS2
30. dubna 2007, 00.00 | Tento seminář řeší ucelenou a srozumitelnou formou problematiku sdílení dat a jejich korektní výstup z aplikací v rámci Adobe Creative Suite 2. Nedaří se vám vytisknout dokumenty česky, mizí písmenka, mění se obrázky, výstupní data nejsou dle vašich představ či máte problémy s barevným podáním? Seminář má odpovědi na všechny tyto otázky a problémy.
Nedaří se vám vytisknout dokumenty česky? Vypadávají vám písmenka nebo se obrázky změnily při tisku k nepoznání? Jsou kostrbaté, neostré, někdy příliš tmavé, jindy světlé nebo s barevným nádechem, který se vám nelíbí? A přitom na monitoru to tak pěkně vypadalo.... Pokud se občas potýkáte s podobnými problémy, existují určitá pravidla, při jejichž dodržování se vám podaří eliminovat nebo odstranit uvedené nedostatky. Následující seminář řeší ucelenou a srozumitelnou formou problematiku sdílení dat a jejich korektní výstup z aplikací v rámci Adobe Creative Suite 2. Dozvíte se, jak správně zpracovat a ukládat vaše obrazová i textová data podle typu výstupu z jednotlivých programů a jaké nastavení zvolit pro optimální a bezproblémový přenos dat mezi aplikacemi, jaká písma ve vašich dokumentech používat, jaká naopak ne a proč... Přenos dat, tiskové výstupy a pre-press v Adobe Creative Suite 2.
1/ Problematika profesionálních výstupů z aplikací balíku Adobe Creative Suite – úvod do problematiky, vymezení jednotlivých typů výstupů a možných problémů v předtiskové přípravě a sdílení vektorových a bitmapových dat mezi aplikacemi.
2/ Nefunguje vám čeština? Každou chvíli na vás z papíru kouká Courier? Práce s písmy v aplikacích ACS2, členění a typy písem, způsoby popisu písma. Kompatibilita mezi platformami, správa písem v operačních systémech – možnosti a problémy. Problematika kódování a počeštěných písem. Možné chyby a způsoby správného použití pro korektní tiskové výstupy v závislosti na zařízení.
3/ Práce s barvami v ACS2, barevné prostory, výhody a nevýhody, obecná pravidla pro tiskové výstupy v závislosti na výstupním zařízení. Možné problémy a jak se jim vyhnout, případně jak dodatečně změnit barevné informace. Jak nastavit různá uživatelská barevná nastavení v jednotlivých aplikacích, komplexní nastavení barev v Adobe Bridge.
4/ Výhody a nevýhody vektorové grafiky v porovnání s bitmapovými daty. Způsob zápisu vektorových dat. Formáty vektorových dat pro sdílení mezi aplikacemi ACS2, způsoby a výhody použití, zásady správného nastavení pro tiskový výstup. Jak vytváříme vektorová data ve Photoshopu, InDesignu, Illustratoru. Způsoby vkládání do jiné – nemateřské aplikace. Možnosti a nastavení exportu do různých formátů. Texty a písma ve sdílených vektorových datech. Zásady slučování průhledností při výstupu, přetisky. Vektorizace bitmapových dat.
5/ Bitmapová grafika v ACS2. Definice, způsob zápisu a vyplývající omezení. Rozlišení, absolutní a relativní velikost, interpolace. Barevná hloubka, profily při vkládání do InDesignu, Illustratoru. Způsoby a výhody/nevýhody při různých způsobech sdílení a importování bitmapových dat v rámci balíku ACS2. Vazby nebo zapuštěné obrázky? Kolorování fotografií v InDesignu a Illustratoru. Práce s průhledností, cestami a alfa kanály u importovaných dat.
6/ Možnosti výstupu – export, Uložit jako, tisk, tisk do souboru. Ukládání pro web v Adobe Photoshopu, pdf prezentace z Photoshopu, galerie obrázků z Photoshopu. Tisk z Photoshopu. Export a tisk z Illustratoru.
7/ Možnosti výstupu z Adobe InDesign. Kontrola před výstupem, příkaz pro archivaci. Vyhledávání a nahrazování problematických písem. Možnosti úprav problematické importované grafiky. Nastavení exportu a tisku pro web, pro stolní tiskárnu, pro ofsetový tisk.
8/ Ofsetový tisk jako finální produkt práce v aplikacích ACS2. Rozlišení grafik a kreseb. Nastavení rastrů a úhlů separací při tisku z ACS2, nárůst tiskového bodu a jak s ním počítat při úpravě obrázků. Spadávka, řezací a soutiskové značky, pruhy barev. Přímé a výtažkové barvy a proč je použít. Postscript a následná separace nebo kompozitní pdf?
9/ Typy pdf souborů z ACS2 podle nastavení výstupu do pdf, správná nastavení podle typu výstupu. Možnosti a problémy následné editace a oprav ve formátu pdf. Elektronická korektura? Ochrana dat ve formátu pdf.
10/ Závěr – shrnutí. Obecná pravidla pro pre-press a kvalitní tisk nejen z aplikací Adobe.
Komu je seminář určen:
Seminář je určen všem zájemcům o pochopení důvodů a příčin nejčastějších chyb v procesu předtiskové přípravy, jako jsou např. problémy s fonty, barevností, přetiskem, rozlišením, atd. Seminář řeší podrobné postupy, jak uvedené nedostatky vzniklé v sazbě eliminovat nebo jim pokud možno předcházet. Předpokládá se alespoň rámcová lehká znalost aplikací Adobe CS. Na těchto programech jsou prakticky předváděny a popisovány správné zásady a postupy zpracování dat v Photoshopu, Illustratoru a InDesignu s důrazem na bezchybný tiskový výstup, ať formou tisku nebo hi-res pdf souborů, určených k zpracování v ofsetovém tisku v osvitových, případně CTP zařízeních.
Lektoruje:
Petr Cába
Po
studiu na MFF UK pracoval krátce jako operátor sálových počítačů. Od
roku 1994 se pohybuje v oblasti DTP a pre-pressu. Působil jako grafik,
skenerista v různých reklamních agenturách, jako vedoucí DTP studia v
tiskárně INPRESS a DTP operátor v nakladatelství. Na Embaxu 98 jako
skenerista prezentoval nové skenovací programy firem Howtek a Lasersoft
pro bubnové a ploché skenery. Momentálně je grafik na volné noze, zabývající se akcidenčními tiskovinami pro různé klienty, sazbou knih a
lektorskou činností.
Termíny konání:
Termín 18. 6. 2007: 18. 6. 2007 9:00 až 16:45 |
Cena bez 19% dph: 1950,- Kč
Počet účastníku: max. 13
Místo konání:
Grafika Publishing, s.r.o. Hálkova 2, 120 00 Praha 2
Plánujete-li účast na semináři, potvrďte prosím co nejdříve
(nejlépe nyní) účast tímto formulářem. Počet účastníků seminářů je
limitován a v případě obvyklého příliš velkého zájmu budou vyřizovány
objednávky podle data přijetí.
Platba na seminář probíhá předem se
7denní splatností.
Při zrušení objednávky do 7 dnů před seminářem činí
storno poplatek 20 %, poté 100 % z ceny semináře.
Tématické zařazení:
» Rubriky » Polygrafie
-
14. května 2014
Jak vkládat snímky do galerií a soutěží? Stručný obrazový průvodce
-
23. dubna 2014
Konica Minolta přenesla výhody velkých zařízení do kompaktních modelů
-
12. června 2012
-
9. dubna 2014
-
29. listopadu 2013
-
6. září 2004
OKI snižuje ceny barevných laserových tiskáren C3100 a C5200n
-
13. května 2004
-
19. ledna 2004
QuarkXPress Passport 6: předvedení nové verze na konferenci Apple Forum 27.1.2004
-
6. února 2001
-
30. listopadu 2014
Nový fotoaparát α7 II: první plnoformát s pětiosou optickou stabilizací obrazu na světě
-
5. srpna 2024
Bubnový scanner na 4000dpi optické rozlišení + PC + software
-
8. září 2024
-
14. října 2024
-
5. listopadu 2024