Roses In Black - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Photoshop

Roses In Black

16. listopadu 1999, 00.00 | Podívejte se jak fungují kalkulace ve Photoshopu …

Dnes použijeme funkce Apply Image a hlavně jednu variantu kalkulací, o jejichž ukázky jste si psali.

1. Ve čtvercovém dokumentu si vytvoříme novou vrstvu. V nabídce selekcí si najdeme jednobodovou řádkovou a sloupcovou selekci (Single row, column). Podržíme Shift a vytvoříme si síť selekcí. Selekci invertujeme a vzniklé čtvercové selekce najednou vyplníme (Fill) černou barvou.

2. Selekci si ještě chvilku ponecháme. Teď si postupně plechovkou (Paint Bucket) vybarvíme různými barvami pár čtverečků. Odselektujeme a vrstvu zduplikujeme, vypneme viditelnost u duplikované vrstvy.

3. Otevřeme připravený obrázek s růží. Přetáhneme ho do obrázku se čtverečky (se stisknutou klávesou Shift, aby se vycentroval). Vrstvu s růží umístíme pod vrstvu se čtverci. Vrstvu vypneme - zavřeme jí očičko. Klikneme se do původní vrstvy se čtverci a načteme selekci. V menu Image volíme Apply Image.

4. Odselektujeme a vrstvu doladíme volbou Image - Adjust - Hue/Saturation.

5. A teď slíbené kalkulace. Jsme ve vrstvě s mozaikou. V menu Image - Calculations si podle obrázku vytvoříme novou selekci. Kalkulace používá hodnoty odpovídajících (pozičně) pixelů v jednotlivých zadaných kanálech a podle zvolené interakce vypočte výsledek. V našem případě je to selekce s proměnnou průhledností (průhlednost v každém místě závisí na druhu interakce - zde Overlay). Stejně tak ale můžeme nechat výsledek uložit pro další použití jako nový kanál. Z něj pak lze mimo jiné stejnou selekci kdykoliv načíst. Pozor, kalkulace vyžaduje stejnou velikost v pixelech u obou zdrojů (zde je to jedno, zdroje jsou v jednom obrázku, ale nemusí tomu tak vždy být).

6. Vytvoříme novou vrstvu (nad zapnutou mozaikou). Vybereme tmavě červenou barvu a roztečkovaným štětcem s 50% mezerou (zadáváme po dvojkliku na příslušný brush) v této nově vytvořené vrstvě opatrně přes selekci růži vybarvíme.

7. Jsme stále v nové vrstvě a máme stále barvu popředí, kterou jsme malovali růži. Aplikujeme filtr Sketch - Note paper (Image balance 25, Graininess10, Relief 11) a sloučíme s vrstvou pod ní (mozaika s růží). Nyní se přepneme do kopie čtverečků, natáhneme kruhovou selekci kolem růže (držíme Shift) a vnitřek kruhu vymažeme (Clear). Aplikujeme filtr ze skupiny Distort - Twirl s úhlem 405°. Selekci invertujeme a nástrojem Burn neostrým větším brushem ztmavíme okraje (s nastavením na světla - highlights)

8. Nakonec ještě múžeme udělat vrstvě s vykrojeným kruhem stín. Načteme selekci, vytvoříme novou vrstvu, selekci přiřadíme Feather 8 pixelů a vyplníme ji šedou barvou. V menu Edit - Transform - Distort ji zkosíme a umístíme pod vrstvu s vykrojeným kruhem.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Photoshop  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: