Photoshop: Propiska - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Photoshop

Photoshop: Propiska

Photoshop Barčík Propiska

7. září 2001, 00.00 | Další pokračování seriálu o tvorbě drobných předmětů v Adobe Photoshopu. Vyzkoušejte si, jak snadno a rychle zvládnete tento tutoriál.

Pokračování seriálu o tvorbě drobných předmětů v Adobe Photoshopu na sebe nenechalo dlouho čekat, a tak si můžete dnes vyzkoušet další z řady šikovných návodů pro začátečníky i pokročilé.

Čas od času každý grafik pocítí, že ne všechny reálné předměty na fotografiích splňují jeho osobní nároky, a tudíž musí pračně hledat způsoby, jak co nejlépe spojit vlastní fantazii se skutečností. Mnohdy ty nejpracnější metody nebývají ty nejlepší a ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je síla.

V minulém díle, kde jsme probírali skutečně triviální tutoriál Šroub, se nám objevil Lineární gradient. Dá se říci, že takto nastavený gradient slouží obecně k tvorbě všech válcovitých objektů. Samozřejmě s určitými modifikacemi barev a stínů v závoslosti na pozici světla, ale to už je jen relativní drobnost.

Zde si popíšeme tvorbu propisovací tužky, v žargonu nás všech kancelářských zahrabanců též propisky, či kúglpéra.

Základní tvar jistě všichni dobře známe. Nejprve si tedy natáhneme obdélníkovou selekci. Přes Select - Modify - Smooth zaoblíme hrany tak o 2 pixely a vyplníme černou barvou. Ve vrstvě nad (nebo pod) natáhneme výběr elipsovitý, v šířce obdélníku. Čím podlouhlejší elipsa, tím špičatější propiska. Znovu vyplníme černou, zarovnáme na obdélník a sloučíme.

Takovýto postup je sice zdlouhavější než prosté sloučení dvou selekcí, ale s ohledem na vás začátečníky jednodušší, protože nevyžaduje takovou přesnost při práci s myší.


Tvar si načteme do výběru, nastavíme si lineární gradient a aplikujeme jej na černou, kterou tímto definitivně odstraníme.

Další části tvoříme postupně pod i nad tělem propisky. Použijeme stejný postup s gradientem, tentokrát však s barevnou obměnou.


Nakonec přidáme nápis a pokud má být propiska provozuschopná, tak i vyčuhující náplň.


Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Photoshop  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: