Photoshop Plug-in: Scopo Gigio 1.02 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Photoshop

Photoshop Plug-in: Scopo Gigio 1.02

19. dubna 2002, 00.00 | Při hledání nových plug-inů pro Photoshop a kompatibilní programy rozhodně nenarazíte jenom na klasické, ale někdy také na vyloženě šílené plug-iny zabývající se úzce specializovanými efektovými činnostmi. Jedním z těchto záhadných plug-inů je například Scopo Gigio.



Pokud se rozhodnete dát 50 USD za plug-in pro Photoshop, After Effects a další programy kompatibilní s plug-in architekturou Photoshopu, určitě čekáte, že za své peníze dostanete něco přinejmenším užitečného. K užitečnosti plug-inu Scopo Gigio od META/DMA se tentokrát neodvážím říci a ni to nejmenší, jedná se totiž o plug-in natolik zvláštní, že ho při nejlepší vůli nelze zařadit mezi klasické efektové nástroje rozšiřující možnosti Photoshopu či After Effects. Scopo Gigio je totiž simulátor osciloskopu, jehož výstupem je bitová mapa s "děním" na obrazovce osciloskopu. Plug-in pochopitelně neumí zdaleka simulovat všechny vlastnosti a funkce osciloskopu, ale přece jen nabízí slušné množství variant "vlnění", které můžete nastavovat z příslušných voleb. Verze 1.02 je kompatibilní s Photoshopem 7 a After Effects 5.5 a existuje ve verzích pro Windows a Macintosh (včetně Mac OS X).

Scopo Gigio simuluje hardwarový waveform monitor, druhou grafickou simulací je pak vectorscope. Číselná stupnice na ose je pevně daná podle zobrazovacího systému a nelze ji měnit podle potřeby, nastavovat ale můžete hodnoty krokování, intenzitu stupnice simulovaného "přístroje", filtr, podklad pro křivku (u Photoshopu to může být i obrázek) pro aktuální vrstvu nebo všechny vrstvy a spoustu dalších věcí jako jsou TV standardy PAL, NTSC, D1, HDTV a DTV (podle toho se pak mění číselná stupnice), typ zobrazeného vlnění, rozsah simulovaného měření, rozsah referenčních křivek a pár dalších věcí. Křivky a vlnění se pochopitelně generují z obrázku či výběru (s jednobarevnou předlohou tedy nic neuvidíte :-))) a nemusíte mít tedy žádnou kartu s TV vstupem nebo něco takového. Na dalších ukázkách je verze Scopo Gigio pro Macintosh (včetně ukázek výstupu) a to jak pro Photoshop, tak i pro After Effects, kde lze s pomocí plug-inu a schopností After Effects vyrábět i animace.

Zda je Scopo Gigio vůbec k něčemu dobrý a zda je jeho cena 50 USD hodně nebo moc peněz, to si už musíte rozhodnout sami, nenapadá mne nic jiného než různé animace ke hrám nebo nějaké futuristické grafické kreace. Každopádně je Scopo Gigio jedním z nejzvláštnějších a vskutku velmi netradičních plug-inů, se kterými se vůbec můžete setkat a jako takový si své místo mezi efektovými nástroji určitě zaslouží.













Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Photoshop  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: