Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Kamarád fotí rád?
Přihlas ho k odběru fotomagazínu!
Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:
-
5. září 2024
Matrixmedia - Obsluha a tisk na velkoformátových digitálních tiskárnách
-
30. září 2024
-
4. října 2024
Hardware
Hardwarové novinky Applu: nečekaně se objevil modernizovaný Mac Pro se 45nm procesory a obdobné modernizace se dočkal také Xserve.
9. ledna 2008, 06.00 | Nový Mac Pro nabízí dva 45nm čtyřjádrové Xeony na 3,2 GHz a novou systémovou architekturu, za určitých okolností poskytuje až dvojnásobný výkon. A nový Xserve podobně přichází se dvěma čtyřjádrovými Xeony na 3,0 GHz a zesílenou vnitřní architekturou.
ComparePSD společnosti PixelNovel je svým způsobem unikátní a možná až trochu netradiční pomocník grafiků, kteří často pracují s PSD soubory Adobe Photoshopu. Cena programu je 30 USD, k dispozici je pouze verze pro Windows.
Již z názvu programu zhruba vyplývá, k čemu je utilita ComparePSD vlastně dobrá – slouží ke zkoumání a porovnávání interního obsahu PSD souborů. Konkrétně umí ComparePSD porovnat dva PSD soubory, včetně jejich obsahu složeného z jednotlivých vrstev a barevně odlišit „rozdílové“ vrstvy.
Porovnávání vrstev
Do dvou pracovních oken si jednoduše načtete jednotlivé PSD soubory a zvolíte si buď přehledový, nebo rozdílový zobrazovací mód. ComparePSD umí zobrazit nejen klasické aktivní či pasivní vrstvy, ale také skupiny vrstev a vlastnosti stylů vrstev respektive schematické znázornění použitých efektů. Kompozitní zobrazení celého PSD souboru je pochopitelně k dispozici také ve formě náhledu s volitelnou velikostí, náhled bohužel zatím nefunguje na samostatné vrstvy. Pro upřesnění ještě dodám, že ComparePSD podle testů neumí ve své první verzi zobrazovat speciální vrstvy s vektorovými objekty ani textové vrstvy.
Otevřené PSD soubory můžete z ComparePSD rovnou poslat do Adobe Photoshopu, podporované je i vyhledávání názvů vrstev – čeština v popiscích vrstev dělá programu problémy. Otevírat lze PSD soubory k analýze i přímo z prostředí Windows Exploreru (a všech dalších programů využívajících jeho kontextové menu), do jehož menu se program částečně integruje. Některé složitě strukturované PSD soubory otevřít nejdou, program pouze zahlásí chybu a ukončí se - lze však předpokládat, že tyto úvodní problémy budou v brzké době vyřešeny.
Užitečná utilita s nadějnou budoucností?
Možná ano, možná ne. I když je ComparePSD hodně zajímavý nástroj na zkoumání obsahu vrstev PSD souborů Adobe Photoshopu, ve své první oficiální verzi toho zase tolik neumí, a proto bych spíše prozatím doporučil vývoj programu sledovat, než jeho okamžitou koupi. Na druhou stranu zatím není k dispozici žádný jiný alternativní nástroj na kontrolu obsahu souborů Adobe Photoshopu (pochopitelně mimo Photoshopu samotného) s podrobnou funkčností a za srovnatelnou cenu. Pokud tento typ utility tedy potřebujete či se vám zdá ComparePSD užitečný, můžete si program předem vyzkoušet, 15 denní trial verze je na stránkách společnosti PixelNovel nabízena ke stažení zdarma.
-
14. května 2014
Jak vkládat snímky do galerií a soutěží? Stručný obrazový průvodce
-
23. dubna 2014
Konica Minolta přenesla výhody velkých zařízení do kompaktních modelů
-
12. června 2012
-
9. dubna 2014
-
29. listopadu 2013
-
6. září 2004
OKI snižuje ceny barevných laserových tiskáren C3100 a C5200n
-
13. května 2004
-
19. ledna 2004
QuarkXPress Passport 6: předvedení nové verze na konferenci Apple Forum 27.1.2004
-
6. února 2001
-
30. listopadu 2014
Nový fotoaparát α7 II: první plnoformát s pětiosou optickou stabilizací obrazu na světě
-
5. srpna 2024
Bubnový scanner na 4000dpi optické rozlišení + PC + software
-
8. září 2024
-
14. října 2024
-
5. listopadu 2024