Přijďte se podívat na výstavu „Útěk na Mauricius“ - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Go verze

Přijďte se podívat na výstavu „Útěk na Mauricius“

1. září 2009, 00.00 | Útěk na Mauricius - je název výstavy velkoformátových fotografií pořízených ze země, hlubin oceánu i z nebe od autorů Petry Doležalové a Libora Špačka, která se koná v prostorách ambitu Františkánského kláštera na Jungmannově náměstí v Praze! Pro velký úspěch je výstava posunuta až do 13. září! Více informací viz tisková zpráva.

Útěk na Mauricius - je název výstavy velkoformátových fotografií pořízených ze země, hlubin oceánu i z nebe od autorů Petry Doležalové a Libora Špačka, která se koná v prostorách ambitu Františkánského kláštera na Jungmannově náměstí v Praze. Pro velký úspěch je výstava posunuta až do 13. září!


Ukázkové fotografie z výstavy“Utěk na Mauricius“ od autorů Libora Špačka a Petry Doležalové

Výstava věnovaná ostrovu Mauricius je součástí rozsáhlého projektu Escape to Nature, ve kterém se autoři snaží zachytit pomocí fotoaparátu a videokamery nejkrásnější místa planety se zaměřením na podmořský svět. Součástí výstavy Útěk na Mauricius bude i uvedení stejnojmenného dokumentu, který odhalí tajemství velké legendy. Na poeticko – tajemně laděném snímku se podílí i přední český hudební skladatel Michal Pavlíček. Velká část záběrů je pořízena při nočních ponorech, a odhaluje i zákulisí filmování. Z další projekce v prostorách galerie se mohou návštěvníci těšit třeba na krátký sestřih v podobě Podmořské opery, které kraluje patnáctiletá tygrovaná muréna.


Ukázková fotografie z výstavy “Utěk na Mauricius“ od autorů Libora Špačka a Petry Doležalové

Více informací naleznete na www.escapetonature.eu

Escape to Nature

„Vynořil se vedle mě právě v okamžiku, když jsem vyplouval z útrob starého vraku. Rejnok, a právě ten, který nedávno zaťal svůj osten do srdce slavného ,Lovce krokodýlů‘ Steva Irwina. Opatrně natáčím jeho zvědavé oko a ladné pohyby těla, jak blízko mi jen dovolí. Plaveme vedle sebe nekonečné minuty, zjevně fascinováni jeden druhým.“

Přitahují nás jako magnet. Místa ukrytá v hlubinách oceánů, uprostřed bujných pralesů i v nebezpečných výšinách nad neosídlenými kouty Země. Oblasti, které jsou nám dnes díky vyspělé technice stále více přístupné. Nesmíme však ani na vteřinu zapomenout, že jsme tu, stejně jako příroda kolem, snadno zranitelnými návštěvníky. Prahneme zachytit každý moment nepoznané krásy, která by neměla pominout. Z každého našeho útěku na nejkrásnější místa planety předáváme tyto zážitky dál – prostřednictvím fotografií, filmů a příběhů.

O autorech:

Libor Špaček
Člen Asociace profesionálních fotografů AF, instruktor potápění a námořní kapitán. Fotografii studoval v New York City na konci devadesátých let a brzy poté se prosadil i na poli reklamy, kam proniknul se svým netradičním pojetím uměleckých aktů. Křivky ženského těla totiž začal zachycovat pod vodní hladinou. Tak vznikla jeho nejznámější kolekce z volné tvorby „Underwater Fine Art Nudes“. V současnosti obsahuje několik desítek velkoformátových fotografií, které vystavuje a publikuje po celém světě.

Libor se jako potápěč a specialista na fotografii pod vodou zúčastnil několika zahraničních projektů a expedic v roli vedoucího, fotografa a kameramana. Během této doby vznikla další kolekce „Underwater Life“, zaměřená převážně na makrofotografii, kterou neustále rozšiřuje o další úlovky z cest.

Fotografie z jeho umělecké tvorby jsou zastoupeny v několika českých a zahraničních soukromých sbírkách a galeriích. Mnohé snímky byly oceněny, několikrát také nominovány v mezinárodních soutěžích mezi nejlepší a publikované ve výběru prací nejvýznamnějších českých fotografů současnosti.

Petra Doležalová
Vystudovala ekonomii v Čechách a Media Relations v Kalifornii. Fotografka a cestovatelka propojila své zájmy s publicistikou přímo ve své profesi.

Svou volnou tvorbu poprvé představila veřejnosti na multimediální výstavě „Doteky Severu“ v pražské galerii Karolinum. Pod stejným názvem vydala i knihu, v níž okořenila snímky vlastní poezií a příběhy z cest. Velkou část věnovala nejstaršímu evropskému národu, žijícímu za polárním kruhem v oblasti Finnmarku.

Petra má za sebou několik úspěšných výstav. Její fotografie a příběhy z různých koutů světa byly mnohokrát publikovány u nás i v zahraničí.

Oba autoři zjistili, jak moc mají jejich zkušenosti při fotografování a natáčení v extrémních podmínkách – pod vodou i uprostřed arktické divočiny – společného a rozhodli se zachytit energii přírodních živlů ve společném projektu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Aktuality  

 » Rubriky  » Go verze  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: