Nové LCD iiyama ProLite B2209HDS: Vertikální dvacetdvojka ve Full HD - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Go verze

Nové LCD iiyama ProLite B2209HDS: Vertikální dvacetdvojka ve Full HD

Iiyama ProLite B2209HDS

10. června 2010, 00.00 | Rozlišení monitoru je 1920 x 1080 bodů (Full HD), formát obrazu je širokoúhlý 16:9 a pro co největší komfort uživatelů je vybavený velmi variabilním podstavcem s funkcí pivot.

Mnozí z vás již zaregistrovali, že na trhu je možné sehnat kromě větších studiových softboxů také jejich zmenšené verze, které lze používat pro změkčení a usměrnění světelného záblesku z externích blesků. Tímto způsobem lze redukovat obecný nešvar externích blesků a to sice jejich malou zábleskovou plochu, která produkuje ostré světlo, jež například na tváři fotografovaných vytváří hluboké stíny. Pomocí mini softboxů se tak celkem podstatným způsobem zvětší záblesková plocha blesku, čímž je možné docílit většího změkčení světla záblesku (na změkčení světla se rovněž podílí bílá látka, kterou světlo v softboxu projde), které na fotografovaných objektech nevytváří tak prudké stíny, jak by tomu bylo v případě použití pouze samotného blesku.

Samozřejmě malé softboxy nasazené na externí blesky nezměkčují světlo záblesku tak účinně, jak tomu je v případě standardních softboxů nasazených na zábleskových jednotkách ve studiu. Aby bylo dosaženo potřebného efektu, tak je třeba s takto malými softboxy fotografovat v poměrně malé vzdálenosti od fotografovaného subjektu. Na druhou stranu mají mini softboxy jednu nespornou výhodu a to je jejich kompaktnost, kterou fotograf ocení například při cestování a fotografování v exteriéru.

Dnes je na trhu možné se setkat s celou řadou speciálních mini softboxů, které jsou určeny pro používání s externími blesky (například produkty od společností Lumiquest, Lastolite a dalších). Většina těchto softboxů mají buďto čtvercový či obdélníkový tvar.

Možná proto si určitou pozornost zaslouží nový mini softbox Traveller8, za jehož vznikem stojí profesionální fotograf David Honl. Tento softbox má totiž kruhový tvar, což ho vizuálně odlišuje od převažující konkurence.

Mini softbox pro externí blesky - Honl Photo Traveller8

Mini softbox disponuje průměrem 20,3 cm, přičemž jeho váha činí pouze cca 114 gramů. Plášť tohoto světelného modifikátoru je zhotovený z nylonového materiálu, přičemž jeho bílá část je zhotovena z vysoce světelně propustného polyesteru.

Uvedený mini softbox je podle výrobce možné používat na takřka všech externích blescích (například Canon, Nikon, Metz, Sunpak, Nissin, Sony & Vivitar apod.). Své uplatnění tedy Traveller8 softbox nalezne u například fotožurnalistů či fotografů, kteří při práci v exteriéru s sebou nemohou mít velké zábleskové lampy a softboxy.

Na stránkách výrobce je možné si prohlédnout ukázkové snímky, které byly pořízeny s mini softboxem Traveller 8
.

Mini softbox Traveller8 je již dostupný na zahraničním trhu, kde se jeho cena pohybuje okolo 59 GBP (cca 1 800 Kč). Více informací o zmiňovaném příslušenství můžete naleznout na stránkách výrobce.

Zdroje: Gizmotastic.com a Photoshelter.com

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Aktuality  

 » Rubriky  » Go verze  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: