Maxima Cutters uvádí na trh nové řezačky Maxima - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Go verze

Maxima Cutters uvádí na trh nové řezačky Maxima

2. srpna 2004, 00.00 | Společnost MAXIMA CUTTERS, a.s., nový vlastník tradičního blanenského výrobce strojů pro polygrafický průmysl (dříve Adast Blansko), uvádí na trh konstrukčně inovované řezačky MAXIMA.

Společnost MAXIMA CUTTERS, a.s., nový vlastník tradičního blanenského výrobce strojů pro polygrafický průmysl (dříve Adast Blansko), uvádí na trh konstrukčně inovované řezačky MAXIMA.

"Na první pohled je zřejmá změna barevného provedení řezaček. Původní nevýraznou šeď středního panelu nahradila firemní zářivá modrá, která strojům mnohem víc sluší," upřesňuje František Prudil, obchodní ředitel společnosti MAXIMA CUTTERS.
Jak vyplynulo z jeho slov, nejedná se pouze o vizuální úpravy: "Pod novým kabátem se skrývají další novinky. Nejvýznamnější z nich je použití lineárního valivého vedení sedla u všech typů strojů šíře řezu 80 a 115 cm. Lineární valivé vedení výrazně snižuje pasivní odpory vedení sedla při současném zvýšení tuhosti vedení," říká F. Prudil s tím, že nové vedení sedla nevyžaduje mazání po celou dobu životnosti stroje. V kombinaci s kuličkovým šroubem, který firma MAXIMA montuje na přání zákazníka (u řezačky MS 80 TH je kuličkový šroub již ve standardním provedení), nevyžaduje nové vedení sedla prakticky žádnou údržbu. Proto firma poskytuje na tuto skupinu prodlouženou záruku.
Další změnou, která přináší zvýšení přesnosti řezání i produktivity práce na řezačce, je použití servopohonu pro posuv sedla. Servopohon firmy B&R (Bernecker & Reiner), která dodává i řídící systémy, umožňuje zvýšit přesnost polohování sedla na ±0,01mm a rychlost posuvu sedla až na 300mm/s. Servopohon je standardně použit u řezaček MS 80 TH, na přání je možné jej dodat u řezaček s řídícím systémem TSE.
Inovací prošla i tlačítka spouštění řezu. Z přední hrany stolu, kde při intenzívním využívání stroje způsobovala síla nutná pro ovládání tlačítek bolest prstů obsluhy, byla tlačítka přemístěna pod přední hranu stolu. Nové řešení je ergonomicky vhodnější, nižší ovládací síla spolu s velkou plochou tlačítek minimalizuje únavu obsluhy.
U hydraulických řezaček MS 62 PH a MS 80 TH jsou nově použity válce s hydraulickým tlumením v krajních polohách. Nové řešení přispívá ke klidnému chodu strojů a snížení hlučnosti.
"V nejbližší době dojde na řezačkách k dalším konstrukčním úpravám. Na přání bude možno doplnit řezačky brzdovým motorem pohonu sedla při použití šroubu s lichoběžníkovým závitem. Tím se výrazně zlepší stabilita sedla při štosování řezaného materiálu. Připravujeme inovace řídícího systému u řezaček s řídícím systémem typu "BP", v plánu je výroba příslušenství řezaček, například transportních a zvedacích stolů. Vzniká také nový software pro řízení řezaček. Ten umožní připojení řezačky do sítě (ethernet) uživatele, přípravu řezových programů mimo řezačku nebo využívání dat dle specifikace CIP3, CIP4," uzavírá F. Prudil a dodává: "Správnost našich kroků jsme si potvrdili na Drupě. Myslíme si, že jsme celosvětový trend ve vývoji řezaček papíru zachytili…"

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Aktuality  

 » Rubriky  » Go verze  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: