Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Kamarád fotí rád?
Přihlas ho k odběru fotomagazínu!
Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:
-
5. září 2024
Matrixmedia - Obsluha a tisk na velkoformátových digitálních tiskárnách
-
30. září 2024
-
4. října 2024
-
14. listopadu 2024
Go verze
Černobílé multifunkce pro barevné pracovní prostředí
26. července 2010, 00.00 | Konica Minolta představuje nové kancelářské multifunkce, které kombinují černobílý tisk s možností barevného skenování s rychlostmi tisku v rozmezí 22 až 42 stran za minutu.
Čtyři nové stroje z řady bizhub nesou označení 223/283/363 a 423 a kombinují funkci tiskárny, kopírky, skeneru a faxu. Ve všech případech jsou stroje vyvedeny ve standardním designu řady bizhub, který minimalizuje nároky na prostor. Rychlost tisku je variabilní v závislosti na zvoleném modelu – 22, 28, 36 anebo 42 stran A4 za minutu.
Podstatnou změnou oproti předchozím modelům je možnost barevného skenování dokumentů a jejich automatické ukládání do systému. Rychlost skenování je u těchto zařízení 70 stran za minutu bez rozdílu, zda se jedná o černobílé anebo barevné skenování. Oskenované dokumenty je možné ukládat do nejrůznějších lokalit počínaje osobním počítačem, přes ftp server či pevný disk v tiskárně až po zasílání emailem.
Podobně jako u ostatních modelů řady bizhub i nově uváděné stroje mají přehledný dotykový displej pro snadné ovládání, standardem je také kompletní česká lokalizace ovládání i doplňkových programů. Konica Minolta se však snaží jít ještě dál a umožňuje práci se strojem bez nutnosti použití počítače. Například funkci pro archivaci dokumentů je možné spustit přímo z ovládacího panelu, kde uživatel vybere typ dokumentu, vyplní popis a přístroj jej automaticky uloží na předem specifikované místo.
Součástí všech strojů je zabudované rozhraní pro autentizaci uživatelů, ti mají na výběr ověření dvěma způsoby – biometrický otisk anebo bezkontaktní identifikační karta. V obou případech stačí pouze přijít ke stroji a na příslušném místě se identifikovat. Díky tomu je také možné využívat funkci follow me, kdy uživatel vytiskne odeslaný dokument na kterémkoliv stroji zapojeném v síti. Smyslem většiny inovací u strojů Konica Minolta je především zvýšení komfortu při práci, maximálně jednoduché avšak účinné ovládání a v neposlední řadě úspora nákladů na tisk a úspora času uživatelů.
Stroje bizhub 223/283/363 a 423 jsou vybaveny tiskovým řadičem Emperon, standardně podporují PCL, PostScript 3, PDF a XPS, navíc jsou certifikovány pro použití se systémem SAP. Pro dokonalé výtisky používají zařízení tonery řady Simitri HD s příměsí biomasy, ruku v ruce s tímto faktem jde také certifikace Energy Star, zaručující minimální dopad na životní prostředí.
Produktový manažer Konica Minolta, Martin Doušek, k novinkám dodává:
„Jsem rád, že můžeme představit nové stroje, které perfektně doplní stávající portfolio tiskových zařízení. Nyní si již podle parametrů může zákazník vybrat odpovídající stroj, který doplní požadovanými službami.“
Konica Minolta: s citlivými daty pracujeme velmi opatrně
Aby ukládání dat při využívání tiskových zařízení nebylo rizikové z hlediska zneužití, Konica Minolta zajišťuje odborné smazání pevných disků a automatické šifrování dat již při používání strojů.
Moderní tiskárny a multifunkce se v současné době podobají malým počítačům, pro svůj provoz využívají mezi různými součástkami také pevné disky, na nichž si uživatelé mohou ukládat data do uživatelsky vytvořených složek. Na pevný disk se také ukládají dočasná data během běžného provozu, např. při řazení úloh do fronty nebo při tříděném tisku. Vzhledem k tomu, že tisková zařízení se v praxi využívají po omezenou dobu a dále se mohou využívat jako repasované stroje, vzniká jistá míra rizika zneužití dříve uložených dat na pevném disku.
V poslední době se na toto téma objevilo mnoho článků na internetu, ne všechny zveřejněné informace je ale možné brát jako všeobecně platné pro každého dodavatele. Navíc byly některé zprávy z našeho pohledu značně zjednodušeny v zájmu zvýšení „čtivosti“, říká pan Jiří Jelínek, ředitel oddělení Business Development společnosti Konica Minolta. Oproti některým konkurenčním společnostem si Konica Minolta uvědomuje riziko potenciální dostupnosti citlivých firemních dat na svých zařízeních a nabízí proto svým zákazníkům širokou škálu preventivních opatření i alternativní bezpečnou likvidaci veškerých dat uložených na pevném disku.
Naše vybraná tisková zařízení nabízí například šifrování pevného disku“, dodal Ing. Lukáš Buršík, technický specialista Konica Minolta, a pokračuje: „Tato funkce je zajímavá pro společnosti, které dbají o zabezpečení dokumentů, uložených v heslem chráněných schránkách na systémovém pevném disku. Uložená data jsou šifrována standardem AES podporující délku klíče 128 bitů. Pokud je pevný disk jednou zašifrován, nelze data přečíst, ani pokud je vyjmut z tiskového zařízení.“ Další funkce automatického mazání odstraní po nastavené době data, uložená na pevném disku strojů Konica Minolta v uživatelských schránkách. Uložená data může smazat také uživatel, který dokument předtím uložil.
Výrazné zvýšení bezpečnosti přináší vymazání/formát pevného disku, chránící citlivé elektronické informace uložené na pevném disku tiskových zařízení. Klíčový uživatel, správce nebo technik může pevný disk fyzicky zformátovat (smazat), např. pokud má být zařízení přemístěno. Pevný disk může být přepsán (vyčištěn) různými metodami, které jsou v souladu s mezinárodně uznávanými bezpečnostními standardy (např. US Air Force AFSSI5020, NATO Standard, National Computer Security Center NTSC-TG-025 atd.).
Správce může navíc nastavit tiskové zařízení tak, že automaticky maže jakákoli dočasná data, která zůstala na disku po vykonání úlohy. Pokud je automatické přepsání zapnuto, budou také úlohy, ručně smazané z uživatelských schránek, třikrát přepsány. „Ochrana heslem chrání data na interním pevném disku před neoprávněným vyjmutím disku; heslo je vázáno na zařízení, takže na vyjmutém disku nejsou data bez zadání hesla dostupná“, dodává pan Buršík na závěr.
Všeobecně lze říci, že ochrana citlivých dat je při nasazení tiskového řešení Konica Minolta několikafázová a zahrnuje komplexní kontrolu od přístupu k dokumentům pomocí autentizace jednotlivých uživatelů, přes šifrovanou síťovou komunikaci v rámci společnosti a šifrování veškerých dat ukládaných na pevné disky, až po jejich následný formát před případným přesunem stroje. Data zákazníků tím získávají maximální možnou ochranu.
-
14. května 2014
Jak vkládat snímky do galerií a soutěží? Stručný obrazový průvodce
-
23. dubna 2014
Konica Minolta přenesla výhody velkých zařízení do kompaktních modelů
-
12. června 2012
-
9. dubna 2014
-
29. listopadu 2013
-
6. září 2004
OKI snižuje ceny barevných laserových tiskáren C3100 a C5200n
-
13. května 2004
-
19. ledna 2004
QuarkXPress Passport 6: předvedení nové verze na konferenci Apple Forum 27.1.2004
-
6. února 2001
-
30. listopadu 2014
Nový fotoaparát α7 II: první plnoformát s pětiosou optickou stabilizací obrazu na světě
-
8. září 2024
-
14. října 2024
-
5. listopadu 2024
-
14. listopadu 2024