Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Kamarád fotí rád?
Přihlas ho k odběru fotomagazínu!
Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:
-
5. září 2024
Matrixmedia - Obsluha a tisk na velkoformátových digitálních tiskárnách
-
30. září 2024
-
4. října 2024
Download
WebPacker 0.7
6. října 2000, 00.00 | Třetím programem v pořadí na výrobu elektronických publikací respektive kompilaci celých webů do EXE souboru je WebPackager, komfortní nástroj se zajímavými možnostmi.
Do třetice to nejlepší, tak by se dal stručně charakterizovat WebPacker firmy Bersoft. Už samotný název jasně určuje zaměření programu na pakování celých webů do jednoho spustitelného souboru a protože umí WebPacker dost zajímavé věci, není právě levný. Program stojí 99$, za 149$ si pak můžete zakoupit verzi Professional s možností detailní ochrany heslem pro jednotlivé části webu či publikace pomocí zamčení stránek.
Postup kompilace webu je podobný jako u předchozích dvou recenzovaných programů, vzhledem k možnostem WebPackeru se samozřejmě více blíží Active E-Book Compileru. Celý postup je rozdělen celkem do šesti kroků. V prvním si vyberete adresář a úvodní soubor použitý pro index. WebPacker podoruje libovolné množství podadresářů, takže si s umístěním obrázků, animací či dalších dat jako Shockwave/Flash soubory apod. nemusíte dělat starosti.
V Main options si můžete nastavit ovládací prvky prohlížeče (lze je jednotlivě vypnout či zapnout), zobrazení úvodního loga a splashscreenu včetně případné AVI animace, povolit či zakázat ve zkompilovaném webu kopírování, přiřadit EXE souboru ikonu, zadat název celé publikace apod.
Sekce Protection je takřka lahůdka u webových kompilerů, WebPacker nevyjímaje. Možnosti programu jsou při ochraně heslem víc než skvělé - libovolnou HTML stránku lze ochránit globálním či lokálním klíčem, specifikovat počet možných přístupů na stránku nebo maximální počet dnů, po které bude zkompilovaná elektronická publikace fungovat.
Vyhledávání v publikaci není nijak složité, spíše naopak - jednoduše si určíte, které stránky bude možno prohledávat a které mohou zůstat funkci search skryté, můžete si ii vybrat barvy zvýraznění nalezeného textu či klíčových slov.
U tiskových funkcí není stejně jako u vyhledávání nic moc na výběr, jedinou možností je nastavení hlavičky a patičky - například copyright, poznámky v patičce se stručným popisem publikace apod. Poslední sekce Exclusions je svým významem opět jasná, může obsahovat obrázky či HTML stránky, které nebudou při kompilaci webu do vzniklé publikace zahrnuty.
A takhle vypadá výsledný zkompilovaný web. Protože WebPacker používá MS Internet Explorer 4.x a vyšší (který tedy musí být ve Windows nainstalovaný), funguje všechno co umí MS IE. Pokud bezpodmínečně trváte na tom, že MS IE nechcete při prohlížení používat, je zde ještě jedna možnost - namísto WebPackeru použít HyperMaker HMTL 2000 (pochopitelně opět od Bersoftu), který zkompiluje web rovněž do EXEcutable podoby, ale přítomnost MS IE není vyžadována.
Další relevantní články:
-
14. května 2014
Jak vkládat snímky do galerií a soutěží? Stručný obrazový průvodce
-
23. dubna 2014
Konica Minolta přenesla výhody velkých zařízení do kompaktních modelů
-
12. června 2012
-
9. dubna 2014
-
29. listopadu 2013
-
6. září 2004
OKI snižuje ceny barevných laserových tiskáren C3100 a C5200n
-
13. května 2004
-
19. ledna 2004
QuarkXPress Passport 6: předvedení nové verze na konferenci Apple Forum 27.1.2004
-
6. února 2001
-
30. listopadu 2014
Nový fotoaparát α7 II: první plnoformát s pětiosou optickou stabilizací obrazu na světě
-
5. srpna 2024
Bubnový scanner na 4000dpi optické rozlišení + PC + software
-
8. září 2024
-
14. října 2024
-
5. listopadu 2024