Ulead PhotoImpact 6.0, dokončení - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Download

Ulead PhotoImpact 6.0, dokončení

21. září 2000, 00.00 | V dokončení představení grafického a image procesing balíku s výrazným zaměřením na tvorbu a optimalizaci webové grafiky si něco povíme o efektech a o všem, co lze použít při tvorbě webové grafiky.

První část recenze naleznete ZDE.

Efektové možnosti jednak zajišťují samotné kreslící nástroje (vyberete si efekt a kreslíte jím přímo do obrázku či objektu), v PhotoImpactu ale najdete i samostatné efektové moduly. Většinu z efektů patřících mezi image procesign najdete v menu "Format" a jak jinak než "Effects".V prvním jmenovaném menu se nachází veškeré funkce pro barvové úpravy obrázků od automatického zaostření (ale není to klasický efekt Sharping), úpravy kontrastu a jasu (kvalit a preciznosti Extensis Intellihance ale tyto funkce nedosahují) přes tvorbu histogramů, hrátkách s paletou barev a spoustou dalších funkcí, které nějak souvisí s barvami. Efektů dodávaných společně s programem je slušné množství, ale protože PhotoImpact samozřejmě podporuje Photoshop kompatibilní plug-iny, je množství efektů a filtrů takřka neomezené.





Pro rychlé a mírně slušně řečeno otrocké zautomatizování tvorby různých typů grafiky pro web slouží několik wizardů a designérů, které obsahují značné množství mnoha bannerů, nadpisů, tlačítek, nadpisů, separátorů apod., stejně jako u EasyPalette však platí, že s trial verzí programu jsou dodávány pouze náhledy, samotnou grafiku ve formě bitmapových objektů je nutno stáhnout z internetu (přímo u Uleadu) - pokud jste tedy připojeni na internet, komponekty se v případě jejich použití sami stáhnout a nemusíte mít na disku desítky a stovky megabytů grafiky, kterou používáte pouze občas a rozhodně ne všechnu najednou.


Background Designer na navrhování pozadí jako podklad pro grafiku nebo pro webové stránky, Button Designer na výrobu tlačítek z předem připravených vzorů a Image Map na výrobu hotspotů neboli klikacích map jsou nápadně podobné plug-inům například ze série "Razor", není divu když jejich autorem je samozřejmě kdo jiný než Ulead Systems, v případě PhotoImpactu je tedy máte zdarma.

S rozřezáváním obrázků, tvorbou rollovers efektů a následnou optimalizací jednotlivých políček a exportem obrázku ve formě webové tabulky (kde HTML kód zajistí automatické poskládání grafiky) mají u Uleadu opět bohaté zkušenosti zejména z Ulead SmartSaveru, kterému jaky by Slicer z oka vypadl. Většina z nabízených funkcí Sliceru je shodná se stejnojmennou částí SmartSaveru, takže pokud tento báječný photohop kompatibilní plug-in používáte, neměla by Vám práce se Slicerem činit žádné potíže.

Modulem zajišťujícím export obrázků pro web je vynikající a komfortní Image Optimizer, ve kterém můžete obrázky pohodlně zredukovat na minimální délku při zachování přijatelné kvality. Je snad jasné, že Image Optimizer opět vychází ze SmartSaveru a tak opět jsou prakticky všechny jeho funkce při optimalizacích JPEG, GIF nebo PNG obrázků doufám dobře známé a netřeba je blíže popisovat.

S cenou 90$ a svými poměrně rozsáhlými možnostmi je Ulead PhotoImpact důstojným nástupcem předchozích verzí. Program lze použít v mnoha grafických oblastech, primárně je však určen pro tvorbu a úpravy webové grafiky. Tomu odpovídá i nabídka funkcí, z nichž lze PhotoImpactu vytknout snad jen chybějící práci s vrstvami, neboť používání objektů není příliš rychlé ani právě pohodlné. Při shrnutí všech možností programu je závěr celkem jednoduchý - Ulead PhotoImpact je užitečný grafický program s širokými možnostmi použití, proto neváhejte a otestujte si zkušební verzi, Ulead PhotoImpact za to opravdu stojí.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: