Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Kamarád fotí rád?
Přihlas ho k odběru fotomagazínu!
Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:
-
30. září 2024
-
4. října 2024
-
14. listopadu 2024
-
11. prosince 2024
Download
Svět bookmarků VII., URL Organizer 2.3
1. března 2000, 00.00 | Seriál o bookmarkových utilitách se nám úspěšně rozbíhá, v sedmém pokračování se podíváme na další šikovný prográmek pro práci s odkazy, který má organizaci URL adres nejen v popisu práce, ale přímo ve svém názvu.
URL Organizer od Edwarda Leigha je shareware, stojí 20$ a zaregistrovat si ho můžete zde. Jedná se o nepříliš rozsáhlý program, což lze považovat za výhodu, možnosti programu jsou však poměrně slušné. URL Organizer vypadá a funguje podobně jako řada jeho méně či více dokonalejších kolegů. Obsahuje celkem dobře navržené organizační nástroje pro správu bookmarků, fulltextový vyhledávací engine a umí pracovat až s deseti kolekcemi URL adres v rozsahu max. 10 000 odkazů v jedné kolekci. Přepínat si můžete mezi deseti (!!!) webovými browsery, importovat bookmarky pak lze z MS Internet Exploreru, Netscape Navigatoru a Opery, stejná nabídka je na výběr také při exportu bookmarků a není tedy problém mezi těmito formáty uvedených browserů konvertovat.
Setup na prvním obrázku představuje instalaci, která je mírně řečeno nestandardní, to co vidíte na ukázce je samotný installer. Na dalším obrázku jsou už preference programu s výpisem jednotlivých URL kolekcí, importovacími možnostmi a seznamem dostupných browserů.
Ve způsobech chování programu (Behavior) si nastavíte, jak přesně bude program fungovat, jeho aktivaci pomocí traikonky nebo klávesovou zkratkou, typ zobrazovacího módu (popis viz dále), v poslední sekci Presentation pak ovlivňujete barvu ovládacích tlačítek, barvu odkazů apod.
Program podporuje drag&drop, možnosti při editaci jednotlivých bookmarků jsou standardní a není zde nic, co by se nevyskytovalo u jiných bookmarkových utilit. Odkazy mohou být barevně odlišeny (nastavuje se v preferencích) a ke každému bookmarku si můžete přidat popis webové stránky či FTP serveru, email, uložit lze také například adresu news serveru. Z obrázku je patrná jednoduchost aktivace jednotlivých odkazů řazených v kategoriích a případných subkategoriích, vpravo jsou pak samotné odkazy.
GUI programu je do jisté míry konfigurovatelné, okénko URL Organizeru si samozřejmě můžete zvětšit či zmenšit dle libosti. K dispozici jsou celkem tři módy zobrazení - Compact (obrázek dole), Regular a Organize (obrázky nahoře) s různým způsobem dostupnými editačními funkcemi.
Ačkoliv se rozsahem nevelký URL Organizer (bez nápovědy cca 170 KB) nemůže měřit s profesionálními bookmarkovými programy, má uživateli rozhodně co nabídnout. Obsahuje prakticky všechno, co by měla utilita pro práci s odkazy zvládnout a pokud Vám vyhovují jednoduché a přitom uživatelsky přívětivě programy s jednoduchým ovládáním, může pro Vás být URL Organizer to pravé.
-
14. května 2014
Jak vkládat snímky do galerií a soutěží? Stručný obrazový průvodce
-
23. dubna 2014
Konica Minolta přenesla výhody velkých zařízení do kompaktních modelů
-
12. června 2012
-
9. dubna 2014
-
5. ledna 2017
-
6. září 2004
OKI snižuje ceny barevných laserových tiskáren C3100 a C5200n
-
13. května 2004
-
19. ledna 2004
QuarkXPress Passport 6: předvedení nové verze na konferenci Apple Forum 27.1.2004
-
6. února 2001
-
30. listopadu 2014
Nový fotoaparát α7 II: první plnoformát s pětiosou optickou stabilizací obrazu na světě
-
14. října 2024
-
10. prosince 2024