Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Kamarád fotí rád?
Přihlas ho k odběru fotomagazínu!
Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:
-
14. listopadu 2024
Download
Freeware eBook Wizard 1.0
18. září 2000, 00.00 | Elektronické publikace mají svá mnohá úskalí. Jak snadno vytvořit jednoduchou i složitější publikaci v HTML podobě s minimálními náklady, to si povíme v tomto článku.
Autorem eBook Wizardu je firma Internet Enterprises, která sůj produkt distribuuje ve dvou verzích.První z nich (testovaná) je freewarová, verze Pro bez úvodního informačního a copyrightového okna pak stojí 30$, jiné rozdíly mezi free a Pro verzí nejsou. eBook Wizard umí vlastně jednu jedinou věc, a to zkompilovat celý web do EXEcutable, neboli spustitelné podoby.
Slovo Wizard v názvu programu má svůj jednoznačný význam - celý proces kompilace webu probíhá v postupně v jednotlivých krocích s pomocí průvodce alias wizardu. Kroků je celkem šest a celý web lze připravit ke kompilaci doslova a do písmene za pár vteřin. Prvním krokem je výběr adresáře, ve kterém se celý web nachází, druhý krok je rovněž prostý - vyberete si startovací soubor.
Třetí krok slouží k pojmenování publikace, čtvrtý pak k uvedení hesla, kterým je možné publikaci ochránit před nepovoleným prohlížením. Nezadáte-li žádné heslo, po spuštění EXE souboru se ihned objeví úvodní strana publikace. Pátým krokem je výběr ikonky pro publikaci, šestým a posledním krokem celou publikaci zkompilujete. eBook Wizard publikaci zároveň zkompresuje, obsahuje-li tedy větší množství delších HTML souborů (GIF a JPEG obrázky lze pochopitelně komprimovat jen stěží), může být vzniklý executable soubor výrazně kratší než původní rozsah webu. eBook Wizard má bohužel několik poměrně nepříjemných omezení - všechny obrázky musí být v rootu (nelze tedy použít podadresáře), rovněž Java, JavaScript či Flash atp. nejsou ve verzi 1.0 podporovány. Při prohlížení publikace máte k dispozici i tiskové funkce včetně preview, což je však mimo prohlížení jediné, co můžete se vzniklou elektronickou publikací dělat.
Freewarový eBook Wizard vůbec není špatný program, omezení spočívající v nutnosti mít všechny obrázky v rootu je však značně limitujícím faktorem použitelnosti. Verzi Pro zatím nemohu doporučit, neboť má stejná omezení a rovněž nepodporuje ani Javu, JavaScript apod. Freewarový eBook je tedy spíše ukázkou toho, jakým směrem by se podobně zaměřené elektronické publikování mohlo ubírat, v dalších verzích programu se doufám dočkáme i odstranění uvedených omezení. Existují pochopitelně i dokonalejší programy na výrobu knih v elektronické podobě či kompilaci webů do executable tvaru, ty však rozhodně nejsou zdarma a povíme si o nich zase někdy příště.
-
14. května 2014
Jak vkládat snímky do galerií a soutěží? Stručný obrazový průvodce
-
23. dubna 2014
Konica Minolta přenesla výhody velkých zařízení do kompaktních modelů
-
12. června 2012
-
9. dubna 2014
-
5. ledna 2017
-
6. září 2004
OKI snižuje ceny barevných laserových tiskáren C3100 a C5200n
-
13. května 2004
-
19. ledna 2004
QuarkXPress Passport 6: předvedení nové verze na konferenci Apple Forum 27.1.2004
-
6. února 2001
-
30. listopadu 2014
Nový fotoaparát α7 II: první plnoformát s pětiosou optickou stabilizací obrazu na světě
-
14. října 2024
-
9. ledna 2025
Bubnový scanner na 4000dpi optické rozlišení + PC + software
-
9. ledna 2025
Profesionální scaner Scanner Heidelberg TOPAZ I. optické rozlišení bez interpolace 3800DPI