Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Kamarád fotí rád?
Přihlas ho k odběru fotomagazínu!
Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:
-
5. září 2024
Matrixmedia - Obsluha a tisk na velkoformátových digitálních tiskárnách
-
30. září 2024
-
4. října 2024
-
14. listopadu 2024
Download
CaptureEze Pro 7.0
16. srpna 1999, 00.00 | Potřebujete získat z nějaké aplikace obrázek? CaptureEze Pro již svým designem, ovládáním i možnostmi patří mezi ty nejzajímavější screengrabbery, jaké jsou pro platformu Windows k dispozici.
Jak již název napovídá, CaptureEze Pro firmy Application Techniques je grabovací systém. Jeho nová verze 7.0 svědčí o dlouhém
vývoji programu, který jak svým designem, ovládáním i možnostmi patří mezi ty nejzajímavější screengrabbery, jaké jsou pro platformu Windows k dispozici. Program je shareware, stojí 40$ a zkušební verze funguje plných 45 dní, což určitě na vyzkoušení programu bohatě stačí.
CaptureEze nabízí mimo preferencí pět hlavních sekcí (viz první obrázek), které zastupují jednotlivé druhy grabovacích, tiskových a editačních operací. V preferencích lze nastavit, zda se bude program spouštět při každém restartu Windows, má-li mít trayikonu, zvukové signály při provedení některých operací, startovací adresář apod.
CaptureEze je zajímavý nejen svými funkcemi, ale také designem. Ovládání i GUI totiž nepřipomíná totiž skoro nic, co by se dalo nazvat Windows like ovládáním. Za poněkud svérázným, ale graficky zdařilým prostředím se skrývá grabovací program s takovými vlastnostmi jako automatickým opakováním grabovací funkce při všech typech grabování, nastavitelné zpoždění po stisku hotkey, programovatelné operace grabování, práci s clipboardem, zajímavé tiskové možnosti, barvové úpravy a aplikace různých efektů na grabnutý obrázek a mimo jiné též jednoduchou katalogizaci obrázků formou tištěného katalogu.
Prosím omluvte kvalitu ukázkových obrázků, vzhledem k velikosti jsem je musel šetrně převést do malého počtu barev (JPEG byly ještě horší než tyhle GIFy) a GUI programu tak utrpělo, rozhodně to však nijak nesouvisí s možnostmi programu. Na druhém velkém obrázku je ukázka hlavní grabovací sekce. CaptureEze umí grabnout celou obrazovku, aktivní okénko, celou internetovou stránku v prohlížeči (velmi užitečná funkce, která je založena na autoscrollingu), samozřejmě také výřez obrazovky, stanovený objekt (samozřejmě pokud objektem je) i DOSová okna. Grabuje také screeny ve hrách pod DirectX (všechny co jsem zkoušel se podařilo grabnout, ale je klidně možné, že v některých hrách CaptureEze fungovat nebude), speciální případy DirectX/Direct3D jako je videostream, DVD apod a také 3Dfx Glide například na rozdíl od svého kolegy HyperSnapuDX nezvládne.
Tiskové možnosti jsou na grabovací program víc než slušné, v přehledných preferencích si můžete dle libosti přidávat k obrázku stíny, rámeček, vybrat jednu ze čtyř veliksotí obrázku, tisknout lze také plakáty poskládané maximálně ze čtyř tiskových archů formátu A4.
Při aktivaci automatického ukládání obrázků na disk (třetí sekce, bez obrázku) nastavíte pouze grafický formát obrázku případně kopírování do clipboardu, vyberet jméno a počet barev obrázku (standardně je zvoleno automatické přizpůsobení grabnuté grafice) a o víc se už nemusíte start, pouze mačkáte hotkey. Capture Eze Pro 7.0 umí uložit obrázek ve formátech BBM (Deluxe Paint), BMP, BTM (Algor), CE, CZI, DIB, GIF, IFF, LBM, JPEG, MacPaint, PCX, PZI, RLE, TGA, TIFF a WPG, výběr je tedy zcela postačující včetně některých exotických grafických formátů.
Pokud jste nezvolili automatický tisk nebo uložení na disk, je grabnutý obrázek je otevřen
v jakémsi jednoduchém image editoru, kde můžete upravit barvy, rozměry obrázku (scale nebo oříznutí), přidat třeba textovou popisku, aplikovat na obrázek řadu typů orámování, použít jeden z šesti nabízených filtrů jako je ostření nebo neopak rozmazání, reliéf, saturace barev atd. Tento integrovaný editor lze použít i na obrázky uložené na disku, při importu jsou podporovány všechny uvedené grafické formáty.
Poslední sekcí (bez obrázku) je tvorba tištených katalogů z obrázků uložených na disku nebo naskenovaných přes libovolný skener podporující TWAIN rozhraní, na stránce může být najednou až 36 obrázků.
CaptureEze Pro mohu bez nadsázky označit za něco, co se sice způsobem ovládání liší od zavedených metod ve Windows, ale funkčnost programu tím určitě nijak neutrpěla, spíš naopak. Tento screengrabber se bude určitě zamlouvat všem, kteří dbají na pohodlí při práci, k čemuž přispívá i vynikající manuál. Cena programu není na shareware na naše poměry zrovna nejnižší, ale pokud potřebujete komfortně grabovat všechno a všude (samozřejmě s uvedenými výjimkami Glide, videostreamů apod.), neváhejte, CaptureEze za to stojí.
-
14. května 2014
Jak vkládat snímky do galerií a soutěží? Stručný obrazový průvodce
-
23. dubna 2014
Konica Minolta přenesla výhody velkých zařízení do kompaktních modelů
-
12. června 2012
-
9. dubna 2014
-
29. listopadu 2013
-
6. září 2004
OKI snižuje ceny barevných laserových tiskáren C3100 a C5200n
-
13. května 2004
-
19. ledna 2004
QuarkXPress Passport 6: předvedení nové verze na konferenci Apple Forum 27.1.2004
-
6. února 2001
-
30. listopadu 2014
Nový fotoaparát α7 II: první plnoformát s pětiosou optickou stabilizací obrazu na světě
-
8. září 2024
-
14. října 2024
-
5. listopadu 2024
-
14. listopadu 2024