Nikon D3200 v testu - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Digitální video

Nikon D3200 v testu

8. září 2013, 12.14 | Pro test D3200 jsem použil základní kitový zoom AF-S DX Nikkor 18–55 mm 1:3,5–5,6G VR. Tuto sadu je aktuálně možno zakoupit za 12 700 korun se dvěma dárky: 8GB kartou SDHC a tisícikorunovou slevou na cewe fotoknihu. Faktem ale je, že tato kompaktní digitální zrcadlovka má „své půvaby“ i bez jakýchkoli dárků navíc.

 

Nikon D3200 je přístrojem třetí generace v řadě D3xxx, která vyšla z předchozích modelů digitálních zrcadlovek pro amatérské uživatele. Je vhodný pro začátečníky v oblasti fotografování digitální zrcadlovkou, jako rodinný fotoaparát, poslouží na cestách, dovolených, výletech, procházkách, ale také umožňuje zahájit promyšlenou digitální tvorbu a nezkušení mohou postupně odborně růst mimo jiné díky nápaditě řešenému systému Průvodce, který je ve srovnání s modely D3000 a D3100 vylepšen a vhodně pomáhá uživatelům seznámit se s rozšířenými tvořivými možnostmi a vede je celým postupem po jednotlivých krocích.

 

kompaktní Nikon D3200 v rukou

 

Je to kompaktní, malá, lehká digitální zrcadlovka. Měří přibližně 12,5 × 9,6 × 7,7 cm a včetně baterie a paměťové karty váží asi 505 g. Je snadno přenosná a díky vhodnému tvarování se i přes malé rozměry dobře drží. Tedy – samozřejmě je to velmi subjektivní a kdo má hodně velké ruce, ten by si měl držení před nákupem určitě vyzkoušet. Ovládání je příjemné a snadné, ovládací a kontrolní prvky jsou dobře řešeny a rozmístěny. Nejčastěji používané funkce, jako režim živého náhledu a snímací režimy, mají samostatná tlačítka, šikovně „po ruce“ je i tlačítko obrazovky provozních informací.

 

Vychází z modelu D3100, kromě nových systémů však má i lehce upraveno uspořádání ovládacích prvků. Pro aktivaci živého náhledu má tlačítko vedle displeje a vyhrazené tlačítko pro nahrávání videosekvencí je vedle spouště. Senzory infračerveného přijímače dálkového ovládání jsou dva, jeden vepředu na rukojeti, druhý vlevo nahoře na zadní stěně.

 

Nikon D3200 v testu

 

Zároveň s režimem Průvodce je aktivován i režim Assist Images – Pomocné fotografie, který používá vizuální příklady a pomůže uživateli získat přesnou představu o požadovaném snímku. Umožňuje třeba snadno zaznamenat výrazně rozmazané pozadí při portrétech nebo vyfotografovat ostré akční snímky. Do menu Pokročilé operace byly přidány nové položky, které umožňují vylepšit červenou barvu při západech slunce nebo snížit rozmazání.

 

K dispozici je také pohodlný automatický systém rozpoznání scény, který snímanou scénu podrobně analyzuje a vhodně upraví zaostření, expozici a vyvážení bílé barvy tak, aby uživatel získal optimální výsledky. K dispozici je také funkce automatické volby scény v režimech živého náhledu a scény s použitím nejvhodnějšího nastavení.

 

Pro upevnění objektivu slouží přípojný systém s bajonetem Nikon F s AF kontakty. Pro přepočet ohniskové vzdálenosti na formát šíře 35 mm je třeba použít koeficient 1,5×. Automatické zaostřování je k dispozici s objektivy AF-S a AF-I, s ostatními objektivy k dispozici není, ať už jde o typ G a D, objektivy AF (objektivy IX Nikkor a pro F3AF nelze použít vůbec) a objektivy AI-P. Objektivy bez CPU je možno použít v režimu s ručním zaostřováním a bez expozimetru fotoaparátu. U objektivů se základním clonovým číslem f/5,6 a nižším lze použít elektronický dálkoměr.

 

bajonet a vybrané systémové moduly

 

Obrazový snímač a procesor, snímky a videoklipy 

 

Fotoaparát má obrazový snímač CMOS formátu DX/APS-C s rozměry 23,2 × 15,4 mm a rozlišením 24,2 milionu pixelů a výkonný obrazový procesor Nikon EXPEED 3, který se podílí na rychlých provozních časech i na kvalitě snímků včetně reprodukce barev. Součástí jednotky snímače je i vibrační čisticí systém, který spolu se systémem kontroly proudění vzduchu v zrcadlovém boxu fotoaparátu snižuje ulpívání prachu a drobných nečistot. Také lze pořídit referenční data pro funkci odstranění prachu ze snímku pomocí software Nikon Capture NX 2, který je ovšem třeba dokoupit.

 

Vylepšen je záznam videosekvencí ve vysokém rozlišení – maximem je Full HD/1080p. Samozřejmostí je vyhrazené tlačítko pro zahájení a ukončení natáčení videozáznamu, které je nově ještě snadněji dostupné díky umístění vedle spouště obdobně jako u modelů D800 a D4. Fotoaparát je také vybaven vestavěným mikrofonem, anebo je možno použít mikrofon externí. Při použití D-Movie pro záznam videa je k dispozici souvislé automatické zaostřování, nepřetržité zaostřování (AF-F) a sledování vybraného objektu. Nechybí ani zaostřování s detekcí tváří v záběru. Videosekvence lze upravovat už v přístroji výběrem počátečního a koncového bodu i uložením vybraných kompozic.

 

Autofokus, měření expozice, blesk a expozice s bleskem

 

Systém automatického zaostřování má 11 zaostřovacích polí. Při fotografování v podmínkách s vysokým kontrastem, například při scénách s protisvětlem nebo se silným bočním světlem, systém Active D-Lighting automaticky upraví osvětlení a zároveň zachová detaily v tmavých i jasných oblastech – vyváží snímky s vysokým kontrastem. Nově optimalizuje sílu záblesku elektronického blesku tak, aby byly potlačeny nežádoucí výrazné stíny. Souvislé fotografování má rychlost 4 snímky za sekundu.

 

Nikon D3200 - LEDka

 

Nechybí LEDka s funkcí pomocného osvětlení autofokusu při snímání za slabšího osvětlení, jejíž další funkcí je indikace aktivní samospoušti.

 

výklopný blesk

 

K měření expozice slouží systém TTL systém s 420pixelovým RGB snímačem s režimy Matrix 3D Color Matrix II (objektivy typu G a D), Color Matrix II (ostatní objektivy s vestavěným CPU) a využít je možno integrální měření se zdůrazněným středem i měření bodové v místě zvoleného zaostřovacího pole. Korekce expozice je možná v rozsahu ± 5 EV. Uživatelé mohou využít pohodlné plně automatické režimy expozice (Auto a Auto s vypnutým bleskem), scénické či motivové programy (Portrét, Krajina, Děti, Sporty, Makro, Noční portrét), k dispozici je flexibilní programová automatika, program s prioritou clony, program s prioritou času a režim s ručním nastavením všech parametrů expozice. Rozsah časů expozice je 1/4000–30 s, k dispozici je i čas B (bulb) a T (time; jen s použitím bezdrátového dálkového ovládání ML-L3).

 

Nikon D3200 - korekce expozice a zábleskové expozice

 

Vestavěný výklopný blesk má směrné číslo cca 12 (13 v manuálním zábleskovém režimu; m/ISO 100). Ve vybraných režimech je použita automatická aktivace blesku s automatickým vyklopením do pracovní polohy, u režimů P, S, A a M je vyklopení do pracovní polohy ruční pomocí tlačítka. Korekce zábleskové expozice má rozsah - 3 až +1 EV v krocích po 1/3 EV. Přístroj má samozřejmě i standardní aktivní sáňky ISO 518 se středovým kontaktem, datovými kontakty a aretací pro externí zábleskové jednotky a další externí příslušenství.

 

Nikon D3200 - funkce D-Lighting

 

Pro uživatelské úpravy nastavení parametrů expozice je samozřejmě možno využít i funkci D-Lighting, kterou podporuje výkonný obrazový procesor.

 

některé možnosti nabídky retušování a úpravy snímků - výběrové barvy

 

Ukázka možností nabídky retušování a úprav snímků pomocí různých digitálních efektových filtrů, třeba přidání hvězdiček, nebo efektu "rybího oka", ale také třeba korekce zkreslení nebo barevných filtrů. 

 

některé možnosti nabídky retušování a úpravy snímků - výběrové barvy

 

A samozřejmě nechybí ani oblíbené "výběrové barvy".

 

hledáček

 

Hledáček, monitor a další důležité prvky

 

Kompaktní TTL optický hledáček využívá systém pěti zrcátek, má 95% obrazové pole a zvětšení obrazu přibližně 0,8× (objektiv 50 mm f/1,4 zaostřený na nekonečno). Dioptrická korekce má rozsah −1,7 až +0,5 dioptrie. Použita je zaostřovací matnice typu B BriteView Clear Matte Mark VII. Na okulár hledáčku je nasazena výsuvná měkká očnice.

 

zadní stěna s displejem

 

Displej typu TFT LCD má délku úhlopříčky přibližně 7,5 cm (3 palce), rozlišení 921 kpx, pozorovací úhel 160 °, zobrazuje přibližně 100 % obrazového pole a disponuje regulací jasu. Obrazovka mimo jiné poslouží i pro různé funkce retuší, úprav a uplatnění digitálních tvůrčích efektů, jako třeba D-Lighting, Korekce efektu červených očí, Oříznutí, Monochromatické, Vyvážení barev, Prolínání snímků, Změna velikosti snímku, Zpracování snímků NEF (RAW), Filtrové efekty (Skylight filtr, Oteplující filtr, Filtr zesilující červenou/zelenou/modrou, Filtr typu hvězda, Změkčující filtr), Efekt miniatury, Rychlé vylepšení, Vyrovnání, Korekce zkreslení, Rybí oko, Korekce perspektivy, Barevné obrysy, Barevná skica, Selektivní barva, Porovnání vedle sebe a u videoklipů lze například nastavit počáteční a koncový bod.

 

slot pro paměťovou kartu

 

Data lze ukládat na paměťové karty SD, SDHC i vysokorychlostní SDXC s velkou kapacitou. Slot je na boku přístroje a chráněn výklopným krytem. Toto řešení umožňuje vyjmout nebo vyměnit kartu i když pracujeme s přístrojem připojeným ke stativu, aniž bychom ho museli sejmout.

 

konektory

 

Pod elastickým plastovým krytem na levém boku je rozhraní USB 2.0 Hi-Speed v kombinaci s videovýstupem (PAL/NTSC), minikonektor HDMI typu C pro přehrávání videoklipů ve vysokém rozlišení na HDTV, konektor pro připojení příslušenství, jako je kabelová spoušť MC-DC2, jednotka GPS GP-1 pro příjem a zaznamenání zeměpisných souřadnic do EXIF metadat pořizovaných snímků nebo adaptér WU-1a pro bezdrátové „mobilní“ přenášení snímků z fotoaparátu do inteligentních zařízení Apple nebo Android a nechybí ani zdířka pro stereofonní minikonektor typu „mini-jack“ o průměru 3,5 mm pro externí stereofonní mikrofon.

 

zdroj energie

 

Základním zdrojem energie je 7,4V dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL14 s kapacitou 1030 mAh (7,7 Wh). Je-li plně nabita, umožňuje pořídit tak 540 snímků (podle norem CIPA). Dokoupit je možno síťový zdroj EH-5b a adaptér EP-5A pro jeho připojení – a pak je možno napájet přístroj kdykoli je to možné a vhodné přímo z elektrické sítě.

 

Příslušenství

 

Stejně jako pro předešlé modely D3000 a D3100 je i pro D3200 využitelná bohatá nabídka příslušenství. Kromě výše zmíněného síťového napaječe a samozřejmě výměnných objektivů a snímacích filtrů a dalšího příslušenství k objektivům a různých externích zábleskových jednotek Nikon Speedlight a adaptéru pro zábleskové jednotky AS-15 je to třeba stereofonní externí mikrofon ME-1, kabelová spoušť MC-DC2 pro dálkové ovládání spouště, infračervený dálkový ovladač ML-L3, GPS jednotka GP-1 pro záznam přesné zeměpisné polohy do exif metadat pořizovaných snímků, bezdrátový mobilní adaptér WU-1a, zvětšovací hledáček DG-2, pravoúhlý hledáček DR-6, ale také USB kabel UC-E4 pro připojení fotoaparátu k počítači a kompatibilní fotografické tiskárně a A/V kabel EG-D2 pro připojení fotoaparátu k televizi, DVD nebo videorekordéru, ale samozřejmě také polotuhé ochranné a transportní pouzdro CF-DC1.

 

Test kvality obrazu – výběr zkušebních snímků

 

Pro test jsem použil základní setový zoom Nikon AF-S DX Nikkor 18–55 mm 1:3,5–5,6G VR. Celková obrazová kvalita je výborná. Fotoaparát je optimalizován hlavně pro rychlou momentní a reportážní fotografii a má dobrý dynamický rozsah, který mohou nároční tvůrci optimalizovat i rozšířit. V náročných světelných podmínkách, hlavně u velmi kontrastních scén, je třeba dát pozor na přeexponování. Samozřejmě je také možno pracovat s 12bitovými nekomprimovanými obrazovými soubory NEF (RAW).

 

kvalita obrazu

 

Hranová ostrost je velmi dobrá, šikmé struktury mají jen mírně zvýšené třepení, které ovlivňuje ostrost jen minimálně, hrany ani nemají přehnaně zvýšený kontrast pro dosažení lepšího vizuálního dojmu při posuzování ostrosti. Ohnisková vzdálenost 26 mm (ekvivalent 35mm formátu: 39 mm), čas expozice 1 s, clona 8 a citlivost 100 ISO.

 

ostrost hran

 

Ostrost hran na jiném testovacím obrazci. Ohnisková vzdálenost 30 mm (ekv. 35mm formátu: 45 mm), čas expozice 0,6 s, clona 8 a citlivost 100 ISO.

 

ostrost - reálné prostředí

 

Snímek z reálného prostředí pro posouzení ostrosti a prokreslení jemných detailů obrazu při dvou hodnotách citlivosti. Vlevo ISO 200 (čas expozice 0,5 s), vpravo ISO 1600 (čas 1/15 s); nastavena clona 9 a použita ohnisková vzdálenost 29 mm (po přepočtu na 35mm formát 43 mm).

 

wb

 

Celková tonální reprodukce je při snímání v exteriéru realistická. Žluté žárovkové světlo vyvážil plně automatický režim s posunem k teplejšímu podání, režim Žárovka byl přesný.

 

Nikon D3200: LCD - WB

 

Kromě plně automatického režimu je k dispozici celá řada režimů vyvážených pro žárovkové světlo, zářivkové světlo (7 typů), přímé sluneční světlo, bleskové světlo, zataženo a stín a možné je i manuální nastavení. Všechny předvolby kromě manuálního nastavení lze jemně vyvážit.

 

šum

 

Ekvivalent citlivosti ISO má základní rozsah od 100 do 6400 a v rozšířeném režimu je dostupná ještě hodnota 12 800 ISO. Digitální obrazový šum, zejména barevný, roste spolu s citlivostí, do hodnoty 1600 ISO je nízký, u 3200 ISO je míra šumu vyšší, u 6400 ISO je šum výrazný a u 12 800 ISO vysoký, nicméně má stále poměrně přirozený charakter.

 

šum - reálné prostředí

 

Šum na snímku z reálného prostředí při dvou různých citlivostech. Vlevo ISO 200 (čas expozice 0,6 s), vpravo ISO 1600 (čas 1/13 s); clona byla 9 a ohnisková vzdálenost 48 mm (ekv. 35mm formátu 72 mm).

 

Nikon D3200: LCD - snížení míry digitálního šumu

 

Musíme-li použít velmi vysokou hodnotu citlivosti ISO, můžeme nežádoucí digitální šum snížit pomocí uživatelské funkce Redukce šumu. Byť se jedná o limitovanou funkci pouze s volbou zapnuto/vypmuto, zejména snížení barevného šumu je efektivní a mírné zesvětlení obrazu nemusí být vůbec na škodu. Následující tři dvojice snímků ukazují, s jakým výsledkem systém pracuje. Vždy jsem použil citlivost 12 800 ISO.

 

redukce šumu I

 

Nejprve výřezy ze záklaního testovacího obrazce. Nahoře je snímek bez použití funkce snížení šumu, dole s jejím využitím. První příklad: základní testovací tabulka. Čas expozice 1/160 s, clonové číslo 8 a ohnisko 24 mm (ekv. 36 mm).

 

redukce šumu II

 

Druhý příklad je z reálného prostředí pro lepší posouzení, jak je ovlivněno podání různých jemných detailů obrazu a zda a jak se projeví barevný posun. Čas 1/125 s, clona 9 a ohnisko 29 mm (ekv. 43 mm). 

 

redukce šumu III

 

A do třetice ještě s drobným různobarevným objektem před hřbety knih. Čas 1/100 s, clona 9 a ohnisko 48 mm (ekv. 72 mm).

 

úpravy I

 

Následuje několik drobných příkladů možností pro hravě-tvůrčí digitální úpravy snímků, jichž je celá řada – od barevného podání přes různé efektové filtry včetně hvězdiček či rybího oka až po velmi populární selektivní barvy. Vlevo přechod k určitému typu fotografiky se zvýrazněnou barevností, přičemž k výsledku přispívá i zobrazení s využitím velmi vysoké hodnoty citlivosti, vpravo simulace distorze obrazu, jako by byl použit objektiv typu „rybí oko“. Ohnisko 48 mm (ekv. 72 mm), čas expozice 1/100 s, clonové číslo 9 a citlivost 12 800 ISO.

 

bez úprav

 

Loď na Vltavě „normálně“.  Ohnisko 55 mm (ekv. 82 mm), čas expozice 1/125 s, clonové číslo 9 a citlivost 400 ISO.

 

úpravy II

 

Loď na Vltavě a další příklady možností úprav snímků včetně zobrazení s vysokým dynamickým rozsahem, HDRI – High Dynamic Range Imaging. Ohnisko 55 mm (ekv. 82 mm), čas expozice byl 1/100 s, clonové číslo 9 a citlivost 400 ISO.

 

úpravy III

 

Ukázky snímků se zachovanými vybranými barvami (žlutá, červená, zelená a modrá) a ostatními barevnými tóny převedenými do šedé škály. A vpravo dole je efekt přidání hvězdiček. Ohnisko 55 mm (ekv. 82 mm), čas expozice byl 1/25 s, clonové číslo 5,6 a citlivost 400 ISO.

 

optimalizovaná expozice s výklopným bleskem

 

Umožňuje výklopný blesk citlivě přisvětlit objekt v přiměřené vzdálenosti tak, aby celková expozice s bleskem byla dobře optimalizovaná tak, aby nedošlo k vytvoření nepříjemného ostrého stínu? Pro tento test dlouhodobě používám „tančícího a hrajícího pierota“ a jak můžete sami posoudit, odpověď je kladná. Vlevo je pro srovnání snímek bez použití blesku, uprostřed a vpravo s použitím blesku, vpravo navíc v neutrální šedé škále. Ohnisko 55 mm (ekv. 82 mm), čas expozice byl 1/10 s, clonové číslo 5,6 a citlivost 200 ISO.

 

městská krajina I

 

Městská krajina I. Ohnisko 18 mm (ekv. 27 mm), čas 1/320 s, clona 10 a citlivost 400 ISO.

 

městská krajina II

 

Městská krajina II. Ohnisko 40 mm (ekv. 60 mm), čas 1/320 s, clona 11 a citlivost 400 ISO.

 

městská krajina III

 

Městská krajina III. Ohnisko 18 mm (ekv. 27 mm), čas 1/400 s, clona 11 a citlivost 400 ISO.

 

městská krajina IV

 

Městská krajina IV. Ohnisko 55 mm (ekv. 82 mm), čas 1/400 s, clona 11 a citlivost 400 ISO.

 

městská krajina V

 

Městská krajina V. Ohnisko 55 mm (ekv. 82 mm), čas 1/320 s, clona 10 a citlivost 400 ISO.

 

městská krajina VI

 

Městská krajina VI. Ohnisko 55 mm (ekv. 82 mm), čas 1/320 s, clona 10 a citlivost 400 ISO.

 

bastion I - wide

 

Bastion I. Ohnisko 18 mm (ekv. 27 mm), čas 1/200 s, clona 10 a citlivost 400 ISO.

 

bastion II - tele

 

Bastion II. Ohnisko 55 mm (ekv. 82 mm), čas 1/200 s, clona 10 a citlivost 400 ISO.

 

labuť I

 

Labuť I. Ohnisko 55 mm (ekv. 82 mm), čas 1/500 s, clona 5,6 a citlivost 900 ISO.

 

labuť II

 

Labuť II. Ohnisko 55 mm (ekv. 82 mm), čas 1/500 s, clona 5,6 a citlivost 900 ISO.

 

labuť III

 

Labuť III. Ohnisko 55 mm (ekv. 82 mm), čas 1/500 s, clona 5,6 a citlivost 1000 ISO.

 

vlak I

 

Vlak I. Ohnisko 18 mm (ekv. 27 mm), čas 1/320 s, clona 9 a citlivost 800 ISO.

 

vlak II

 

Vlak II. Ohnisko 44 mm (ekv. 66 mm), čas 1/400 s, clona 9 a citlivost 800 ISO.

 

vlak III

 

Vlak III. Ohnisko 18 mm (ekv. 27 mm), čas 1/320 s, clona 9 a citlivost 800 ISO.

 

vlak IV

 

Vlak IV. Ohnisko 34 mm (ekv. 51 mm), čas 1/50 s, clona 9 a citlivost 100 ISO.

 

vlak V

 

Vlak V. Ohnisko 48 mm (ekv. 72 mm), čas 1/50 s, clona 9 a citlivost 100 ISO.

 

vlak VI

 

Vlak VI. Ohnisko 35 mm (ekv. 52 mm), čas 1/60 s, clona 9 a citlivost 100 ISO.

 

Krátce na závěr

 

Nikon D3200, stejně jako předešlé modely D3100 a D3000, výrobce výrazně doporučuje hlavně těm potenciálním uživatelům, kteří jsou v oblasti digitálních zrcadlovek nováčky. Pro ně připravil a inovoval důmyslný režim Průvodce, využívající vzorové obrázky a jasné pokyny pro zobrazení informací, jak pořídit technicky kvalitní snímky pomocí několika jednoduchých kroků. A také hlavně pro ně je řada D3xxx oproti vyšším modelům zjednodušena a celkově „odlehčena“. Má však vše, co má přístroj ve spotřebitelské kategorii zrcadlovek mít a ještě něco navíc. A samozřejmě velkou předností je skutečnost, že je součástí rozsáhlého modulárního systému Nikon, který významně rozšiřuje tvůrčí možnosti.

 

Vylepšení oproti předchůdci D3100 zahrnují jak nový snímač s vyšším rozlišením a nový, ještě výkonnější obvod pro zpracování obrazu Expeed 3, tak i možnosti videa včetně vyšší obrazové kvality, ale také použití externího mikrofonu a citlivého uživatelského nastavení nahrávání zvuku. Výrobce vhodně sladil maximální kompaktnost s dobrou ergonomií, zachoval pružnost ovládání, které je koncipováno s ohledem na začátečníky a nezkušené uživatele, ale pamatoval i na pokročilé uživatele, kteří mohou využít tvůrčí režimy expozice i praktické funkce.

 

Některým uživatelům může vadit pomalejší činnost automatického ostření s detekcí kontrastu v režimu s živým zobrazením na displeji a řadě uživatelů bude chybět vyhrazené tlačítko pro volbu hodnoty citlivosti. Aby mohli citlivost měnit rychle, pohotově, využijí nejspíš funkční tlačítko s variabilní volbou funkce jako tlačítko „ISO“, ale – tím pádem o jeho variabilitu fakticky přijdou.

 

Co je ale podstatné: obrazová kvalita je celkově výborná, ať už se jedná o prokreslení jemných detailů a ostrost, barevnou reprodukci v exteriéru a v interiéru při vhodném vyvážení i míru a charakter digitálního šumu až po vysoké hodnoty citlivosti. Zkrátka a dobře, Nikon D3200 důstojně navázal na svého předchůdce a stejně jako on nabízí také příznivý poměr mezi pořizovací cenou a užitnou hodnotou. Stejně jako předešlý model je i D3200 nabízen v klasickém černém a vínově červeném provedení. 

 

Přílohy:

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Digitální video  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: