Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Kamarád fotí rád?
Přihlas ho k odběru fotomagazínu!
Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:
-
5. září 2024
Matrixmedia - Obsluha a tisk na velkoformátových digitálních tiskárnách
-
30. září 2024
-
4. října 2024
-
14. listopadu 2024
Digitální fotografie
Jak sestavit fotografické studio venku?
15. srpna 2019, 10.26 | Pokud jste nováčkem ve fotografování, pak naučit se, jak sestavit své první studio, se může zdát jako skličující úkol.
A postavit jedno venku zní možná ještě o něco komplikovaněji. Ale se správným vybavením a nastavením pracovního postupu můžete sestavit funkční studio venku - které vám poskytne pěkné pozadí, jaké byste získali od tradičního studia, ale s možností fotografovat v přirozeném světle.
Jaké vybavení budete potřebovat pro venkovní fotografické studio? Doporučujeme investovat nebo si půjčit následující vybavení, když začnete se základním venkovním studiovým zařízením:
1. Stojany na pozadí - Jsou to nástroje, které budete používat k nastavení pozadí, se kterým se rozhodnete pracovat.
2. Pozadí - Samozřejmě budete také muset přinést pozadí samotné. I když si můžete zakoupit kulisy specifické pro fotografii ve většině obchodů s fotografiemi, někteří fotografové se také rozhodnou místo toho použít určité typy bezešvých tkanin.
3. Scrim - Scrim je speciální zařízení, které používají fotografové k úpravě tvrdosti nebo měkkosti světla. Když pracujete venku ve srovnání s ateliérem, kvalita světla již není pod vaší kontrolou, takže mít kus takového vybavení je rozhodující, protože možná zjistíte, že chcete trochu manipulovat s přirozeným světlem, abyste dosáhli silnějšího nebo jemnějšího světla.
4. Odrazky - Jsou to jen kousky reflexního materiálu, které můžete použít k odrážení přirozeného světla v určitém směru.
5. Svorky nebo klipy - Tyto je užitečné mít po ruce, abyste si správně nastavili své vybavení, jako je připoutání kulisy ke stojanům atd.
Kde byste měli venkovní studio sestavit?
Pokud fotografujete venku, pokuste se najít místo, kde nebudete obklopeni vysokými budovami nebo něčím jiným, co by během fotografování mohlo vrhat rušivý stín na předmět a nastavení. V ideálním případě zkuste vybrat místo, kde nebudete silně ovlivňováni větrem (například práce s oceánem může být výzvou), a někde, kde můžete pracovat nepřetržitě, s přímým slunečním světlem všude kolem vás.
Co když počasí nespolupracuje?
Zatímco většina fotografů, kteří pracují venku, velmi pečlivě sledují počasí před plánovaným photoshootem, někdy je kvalita slunečního světla něco, co se neočekávaně mění. Budete se muset přizpůsobit. Například fotografování portrétů za tvrdého slunečního světla může být velkou výzvou. Pokud zjistíte, že pracujete pod neočekávaně silným světlem, jednoduše přepněte do manuálního režimu, rozšiřte clonu a zkuste pracovat někde mezi f / 1,2 a f / 2,6, abyste dosáhli co nejlepších výsledků.
Tématické zařazení:
-
14. května 2014
Jak vkládat snímky do galerií a soutěží? Stručný obrazový průvodce
-
23. dubna 2014
Konica Minolta přenesla výhody velkých zařízení do kompaktních modelů
-
12. června 2012
-
9. dubna 2014
-
29. listopadu 2013
-
6. září 2004
OKI snižuje ceny barevných laserových tiskáren C3100 a C5200n
-
13. května 2004
-
19. ledna 2004
QuarkXPress Passport 6: předvedení nové verze na konferenci Apple Forum 27.1.2004
-
6. února 2001
-
30. listopadu 2014
Nový fotoaparát α7 II: první plnoformát s pětiosou optickou stabilizací obrazu na světě
-
8. září 2024
-
14. října 2024
-
22. října 2024
-
5. listopadu 2024
-
14. listopadu 2024