Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Kamarád fotí rád?
Přihlas ho k odběru fotomagazínu!
Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:
-
5. září 2024
Matrixmedia - Obsluha a tisk na velkoformátových digitálních tiskárnách
-
30. září 2024
-
4. října 2024
-
14. listopadu 2024
3D grafika
Virová sezóna se blíží! Komplexní videotutoriál pro CINEMU 4D
1. dubna 2010, 00.00 | Jarní a podzimní období, plné vlhčích dní a nestálého počasí je tradičně obdobím virových epidemií. A nebylo by asi od věci poznat svého nepřítele. Či si, když jsme v tom, nějakého vyrobit. V tomto případě si vyrobíme pohledný virus pomocí CINEMY 4D a v několika málo minutách jej přivedeme až k finální vizualizaci.
Epidemie poprvé?
Poprvé určitě ne. Tvorba nějakého toho viru je velmi populární a velmi často se s nimi (viry) setkáváme v různých začátečnických pokusech. Proč ale ne. Jedná se o poměrně zajímavé (vizuálně) objekty, jejichž tvorba v sobě slučuje poměrně slušné množství zajímavých postupů. A také úskalí....
Základním úskalím takové tvorby může být efektivita. Výsledku se lze dobrat mnoha způsoby a je otázkou, který z nich může být nejvýhodnější. Jednoduše řečeno asi ten nejrychlejší a nejefektivnější, za dosažení dobrého výsledku. Domnívám se, že takový postup je závislý na jednom. Na anticipaci potřebných kroků a na základě dobrého navržení postupu.
Stručný popis postupu
Připravil jsem tedy pro Vás demonstraci takového postupu. Vše je navržené na základě dobře zvoleného primitiva a také využití zachovaného výběru. Ten nás bude provázet po celou tvorbu a pomůže nám jak v oblasti modelování, tak v oblasti tvorby povrchů. Co si již nyní můžeme slíbit je, že ani jednou nebudeme muset nic z modelu vybírat ručně a vše půjde víceméně automaticky. Jen musíme znát možnosti konverzí výběrů a jednotlivých „pomocných operací“.
V uvedeném návodu tak využijeme primitivum koule, s vhodně zadaným výchozím typem – segmentací. Tuto kouli převedeme, vytvoříme vnitřní vytažení, na jehož základu budeme tvořit panožky viru a ostatní příkazy, které provedeme, budou jen závislé na této přípravě. Vše půjde automaticky, jakoby samo. Bez nějaké námahy, zbytečného zdržování s výběry a to až do nastavení materiálů a jednoduchého osvětlení scény.
S čím se ještě potkáme? S deformátory a jejich užitím při modelování a také shadery Lumas a Fresnel, které využijeme při texturování. A také možnosti, jak využití vertexovou mapu pro simulaci SSS efektu na panožkách. Vše v kostce a o něco delší stopáži než deset minut.
Kde?
Návod ke stažení zdarma naleznete na serveru www.c4dexchange.com. Pro stažení je nutné se registrovat (zdarma) a také je zapotřebí Camtasia codec. Ten najdete na www.techsmith.com.
A to je vše. Doufám, že Vás návod potěší a odkryje alespoň část znalostí, které Vám prozatím chyběly.
-
14. května 2014
Jak vkládat snímky do galerií a soutěží? Stručný obrazový průvodce
-
23. dubna 2014
Konica Minolta přenesla výhody velkých zařízení do kompaktních modelů
-
12. června 2012
-
9. dubna 2014
-
29. listopadu 2013
-
6. září 2004
OKI snižuje ceny barevných laserových tiskáren C3100 a C5200n
-
13. května 2004
-
19. ledna 2004
QuarkXPress Passport 6: předvedení nové verze na konferenci Apple Forum 27.1.2004
-
6. února 2001
-
30. listopadu 2014
Nový fotoaparát α7 II: první plnoformát s pětiosou optickou stabilizací obrazu na světě
-
8. září 2024
-
14. října 2024
-
5. listopadu 2024
-
14. listopadu 2024